Nawozy BiOgardena – naturalne wspomaganie upraw

Nawozy BiOgardena, zawierające trzy najważniejsze dla roślin pierwiastki: azot, fosfor i potas, a pozbawione dodatków, których nie chcemy w ekologicznym ogrodzie, mogą być dobrym rozwiązaniem, gdy nasze uprawy wymagają wsparcia. Niezależnie od tego, czy naszym ogródkiem jest balkon, czy warzywnik z prawdziwego zdarzenia. 

Nawóz BiOgardenia i nasze pomidorki
Nawóz BiOgardenia i nasze pomidorki

Nawozy BiOgardena to obecnie trzy rodzaje produktu: przeznaczony do szybkiego działania nawóz interwencyjny, nawóz uniwersalny oraz nawóz do trawników. Wszystkie zostały dopuszczone do sprzedaży i użytku na terenie Unii Europejskiej jako nawozy ekologiczne (zgodne z wymaganiami upraw ekologicznych).

Uniwersalny nawóz BiOgardena, skład
Uniwersalny nawóz BiOgardena, skład

Ich opakowania są na tyle niewielkie i niedrogie, że śmiało można ich wypróbować nawet w domowych warunkach. (Na naszym balkonie rośnie trochę kwiatów oraz pomidorki – rośliny dostały właśnie swoją porcję nawozu, dzięki czemu – mam nadzieję – wyrosną piękne i smaczne).

Firma produkująca nawozy jest polska (nawozy powstają w fabryce na terenie UE).

Nawozy BiOgardena są dopuszczone do sprzedaży jako nawozy ekologiczne
Nawozy BiOgardena są dopuszczone do sprzedaży jako nawozy ekologiczne

Naturalne nawozy BiOgardena

W nawozach BiOgardena dwie sprawy są szczególnie ważne.

Po pierwsze, skład, który uwalnia w odpowiednim tempie, w zależności od potrzeb rośliny. Dzięki temu, że składniki odżywcze są pobierane przez roślinę stopniowo, nawóz starcza na długi czas i nie ma ryzyka, że roślina dostanie jedną, silną dawkę nawozu. Nawóz BiOgardena, zanim nakarmi roślinę, musi być przetworzony przez pożyteczne mikroorganizmy żyjące w glebie. Ich aktywność jest zależna od warunków zewnętrznych (wilgoć, temperatura) i powiązana z aktywnością rośliny. Materia organiczna znajdująca się w nawozie jest dla mikroorganizmów pożywieniem, które przerabiają na pożywienie dla roślin zgodnie z cyklem przyrody.

Tak wygląda nawóz uniwersalny BiOgardena
Tak wygląda nawóz uniwersalny BiOgardena

Po drugie, nawozy BiOgardena są bezpieczne dla zwierząt, w tym psów i pszczół. (Co ciekawe, nawóz uniwersalny wygląda i pachnie jak karma dla psa czy kota, dlatego lepiej trzymać go w miejscu niedostępnym dla pupili). Nie zawierają GMO, nie mają szkodliwego wpływu na środowisko. Jeśli na działce wolimy wybierać gotowe produkty do nawożenia, w tym wypadku nie musimy martwić się o skład – BiOgardena to nawóz ekologiczny. W przeciwieństwie do konwencjonalnych nawozów wspomaga rozwój życia organicznego w glebie.

Nawóz należy zmieszać z glebą
Nawóz należy zmieszać z glebą

Nasze pomidorki

Nie jestem wybitną ogrodniczką, dlatego z ciekawością będę obserwować, co urośnie z nawożonych BiOgardeną pomidorków. Podsypałam je niewielką ilością nawozu podczas przesadzania – granulki zmieszałam z ziemią i podlałam.

Nasze pomidorki po przesadzeniu, z nawozem
Nasze pomidorki po przesadzeniu, z nawozem

Na podorędziu mam także butelkę nawozu interwencyjnego, naturalnej szybkiej pomocy roślinom, które np. zmarzły albo przyschły. Ten nawóz rozcieńcza się z wodą i stosuje na liście lub podlewając roślinę.

BiOgardena, nawóz interwencyjny
BiOgardena, nawóz interwencyjny

Myślę, że BiOgardena może być dobrym rozwiązaniem m.in. dla mniej wprawnych działkowiczów, którzy nie mają czasu na wytwarzanie własnego nawozu. Myślę też, że mogą być nim zainteresowani także ci ogrodnicy, których interesują intensywne, ale bezpieczne sposoby nawożenia. BiOgardeną można nawozić warzywa, owoce, rośliny ozdobne – również drzewa. Osobny preparat jest przeznaczony do trawników.

BiOgardenastrona producenta

Nasze balkonowe bratki
Nasze balkonowe bratki

Może przeczytasz także:

Ogród społeczny Zielone Piaski

Jak założyłam ogród społeczny na osiedlu

Ogród społeczny w mieście? Właśnie udało mi się zrealizować taki pomysł na moim osiedlu. Nie
Dziki ogród

Dlaczego warto mieć dziki ogród

Tego roku zepsuła nam się kosiarka. Chcąc nie chcąc, mamy na działce dziki ogród. Wprawdzie
Lektury, które pomogą zaplanować ogród i uprawy na balkonie

Książki, które pomogą mi zaplanować uprawy na balkonie i działce

Luty do dobry moment, żeby przypomnieć sobie, co, gdzie, kiedy siać/sadzić. W  ubiegłym roku z

17 thoughts on “Nawozy BiOgardena – naturalne wspomaganie upraw”

  1. Przyznam się szczerze do kwiatów nie mam ręki do kwiatów ale podziwiam zapal z jakim Państwo to robią. A takie bratki miałam kiedyś na balkonie.

  2. Bardzo chętnie wypróbowałabym taki nawóz ekologiczny, bo do tej pory nie korzystałam z takich opcji. Mam kwiaty balkonowe, byliny na klombie pod blokiem, uprawiam też trochę pomidorków, a niestety nie mam gdzie zrobić gnojówki z pokrzyw.

  3. Chciałabym wypróbować nawóz BIO gardena z dwóch powodów: 1. nie mam pojęcia o nawożeniu roślin i chciałabym użyć naturalnego, bezpiecznego środka, zwłaszcza, że mam na balkonie zioła i poziomki dla dzieci. 2. to moja pierwsza hodowla od paru lat i bardzo bym chciała żeby przetrwała lato :)

  4. Koniecznie muszę wypróbować nawóz interwencyjny. Czasami zdarza się, że muszę ratować jakąś zaniedbaną roślinę. Kupuję na przykład takie przecenione w marketach, które są w opłakanym stanie. Nikt ich już nie chce kupić, więc zabieram je do siebie żeby im.dac drugą szansę. Ponieważ jestem przeciwniczką chemii w domu i ogrodzie ten nawóz spełniałby moje oczekiwania. Na pewno skorzystałabym także z nawozu uniwersalnego aby zasiliś moje zioła i inne rośliny doniczkowe. To super wygodne rozwiązanie do pomieszczeń, gdzie wolałabym uniknąć zapachów nawozu kurzego i gnojówki z pokrzywy.

  5. Chciałabym wypróbować nawóz uniwersalny – mam przeróżne rosliny, i domowe, i balkonowe, i zioła, i krzewy, więc taki nawóz byłby w moim przypadku najlepszy.

  6. Chętnie wypróbowałabym nawóz do zasilenia moich balkonowych pomidorów i truskawek. Pozostałe rośliny doniczkowe pewnie też by się ucieszyły z takiego dokarmiania.

    1. To pewnie zależy od tego, czy dbasz o nie w inny sposób. Sama byłam ciekawa, co taki nawóz może wyczarować. Czekam jeszcze na efekty, jeśli chodzi o ten zwykły, a BiOGardena interwencyjna nieźle zadbała o moje bratki :)

  7. Od dłuższego czasu używam nawozów z firmy BiOgardena. Faworytem jest nawóz interwencyjny. Moje zioła były w strasznym stanie i nadawały się do wymiany. Wtedy koleżanka z pracy poleciła mi nawóz interwencyjny i zdecydowanie był to strzał w 10. Zioła zrobiły się zielone dużo grubsze. W sezonie stosuję też nawóz do roślin owocujących zwłaszcza do truskawek i poziomek .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge