Warsztaty z „ekochemii” domowej

Warsztaty z tworzenia detergentów to znakomita okazja do poznania sposobów sprzątania za pomocą prostych i tanich składników, które są bezpieczne dla domu, ludzi i środowiska.

Warsztaty trwają zwykle dwie godziny. Dzielą się na część teoretyczną i praktyczną. Najlepiej pracuje nam się w grupie do 15 osób.

Warsztaty: ekodetergenty
Warsztaty: ekodetergenty

Warsztaty z „ekochemii” domowej

Wiele osób chce przestawić się na ekologiczne detergenty, które są bezpieczne dla ludzi – w tym dzieci – i środowiska. Szukają informacji w internecie czy książkach, ale czują się zagubieni, ponieważ nie wiedzą, czym jest boraks, soda kalcynowana, nadwęglan sodu. Dodatkowo w różnych miejscach (w książkach również) można znaleźć zupełnie bezsensowne przepisy (np. takie, w których >> łączy się ocet z sodą).

Na moich warsztatach uczestniczki i uczestnicy poznają właściwości wszystkich komponentów i zasady ich łączenia. Wszyscy wyjdą z zestawem własnoręcznie przygotowanych detergentów.

Jak przebiegają warsztaty?

Przebieg warsztatów zazwyczaj przebiega według planu:

  • wprowadzenie, czego można używać w domu do sprzątania, żeby być eko i nie wydać majątku,
  • dlaczego nie łączymy sody z octem,
  • przygotowanie detergentów: wywaru z orzechów piorących, proszków do prania, proszku do zmywarki, kostek do zmywarki i kostek do toalety.

Uwaga, uczestnicy są proszeni o przyniesienie szczelnych pojemniczków na detergenty oraz (jeśli chcą zrobić kostki) foremek na lód w formie kostek – silikonowych lub plastikowych.

Oferta

Jeśli chcielibyście zorganizować warsztaty z ekochemii domowej w swojej okolicy, w szkole, w MAL-u, w osiedlowym domu spotkań… napiszcie do mnie: >> kontakt. Z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą, wyjaśnię, jak komponować własne ekodetergenty.

Współpracowałam m.in. z:

  • Zielenią Warszawską,
  • BCK Dwa Jelonki,
  • Centrum Kultury Izabelin,
  • WCK Wola,
  • prowadziłam warsztaty w ramach Ekokreatywnej Warszawy.

Koszty warsztatów są ustalane indywidualnie (wystawiam fakturę nievatowską).