Warsztaty z tworzenia detergentów to znakomita okazja do poznania sposobów sprzątania za pomocą prostych i tanich składników, które są bezpieczne dla domu, ludzi i środowiska.
Warsztaty trwają zwykle dwie godziny. Dzielą się na część teoretyczną i praktyczną. Najlepiej pracuje nam się w grupie do 15 osób.

Warsztaty z ekochemii domowej
Wiele osób chce przestawić się na ekologiczne detergenty, które są bezpieczne dla ludzi – w tym dzieci – i środowiska. Szukają informacji w internecie czy książkach, ale czują się zagubieni, ponieważ nie wiedzą, czym jest boraks, soda kalcynowana, nadwęglan sodu. Dodatkowo w różnych miejscach (w książkach również) można znaleźć zupełnie bezsensowne przepisy (np. takie, w których >> łączy się ocet z sodą).
Na moich warsztatach uczestniczki i uczestnicy poznają właściwości wszystkich komponentów i zasady ich łączenia. Wszyscy wyjdą z zestawem własnoręcznie przygotowanych ekodetergentów.
Jak przebiegają warsztaty?
Przebieg warsztatów zazwyczaj przebiega według planu:
- wprowadzenie, czego można używać w domu do sprzątania, żeby być eko i nie wydać majątku,
- dlaczego nie łączymy sody z octem,
- przygotowanie detergentów: wywaru z orzechów piorących, proszków do prania, proszku do zmywarki, kostek do zmywarki i kostek do toalety.
Uwaga, uczestnicy są proszeni o przyniesienie szczelnych pojemniczków na detergenty oraz (jeśli chcą zrobić kostki) foremek na lód w formie kostek – silikonowych lub plastikowych.
Oferta
Jeśli chcielibyście zorganizować warsztaty z ekochemii domowej w swojej okolicy, w szkole, w MAL-u, w osiedlowym domu spotkań… napiszcie do mnie: >> kontakt. Z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą, wyjaśnię, jak komponować własne ekodetergenty.
Współpracowałam m.in. z:
- Zielenią Warszawską,
- BCK Dwa Jelonki,
- Centrum Kultury Izabelin,
- WCK Wola,
- prowadziłam warsztaty w ramach Ekokreatywnej Warszawy.
Koszty warsztatów są ustalane indywidualnie (wystawiam fakturę nievatowską).