Polecam, bo czytam. Share Week 2018

Nie zdradzę chyba wielkiej tajemnicy, jeśli napiszę, że prawie nie czytuję innych blogów. Dzieje się tak z dwóch powodów, o których za chwilę. A jednak postanowiłam wziąć udział w Share Week 2018, bo sądzę, że należy promować autorów zajmujących się tematyką ekologii. Oczywiście tych, którzy mają do powiedzenia coś więcej niż inni. 

Blogi, które wymieniam poniżej, są więc wyjątkiem od reguły pt. nie czytam blogów.

Słyszałaś już o Share Week 2018? (MAD Museum, Stratford upon Avon)
Słyszałaś już o Share Week 2018? (MAD Museum, Stratford upon Avon)

Dlaczego (raczej) nie czytam blogów?

Po pierwsze, niewiele jest miejsc w sieci, które odwiedzam regularnie, żeby sprawdzić nowe treści, bo mam bardzo sprecyzowane oczekiwania wobec tematów i treści. Przykładowo: nie śledzę blogów kulinarnych, żeby zostać zaskoczona niesamowitym przepisem, ale zaglądam do nich w momencie, kiedy danego przepisu potrzebuję. Po drugie, mam bardzo wysokie wymagania wobec tekstów, którym poświęcam czas. To dotyczy także całej oprawy graficznej, zdjęć, grafik i ogólnej staranności w prowadzeniu bloga. O poprawności językowej nie wspominając.

Próbowałam też kilkukrotnie śledzić blogi wideo i niestety, przyznaję się bez bicia, zawsze przewijałam filmiki, byle szybciej i do końca. Nie ma znaczenia, czy są to opowieści vlogerek o kubeczkach menstruacyjnych, czy przyrodnicze ciekawostki vlogerów. Oglądanie cudzego słowotoku po prostu mnie męczy, nie ma znaczenia, czy film jest dobry, czy nie. Wolę czytać. Może dlatego nie mam telewizora.

Koń by się uśmiał. MAD Museum
Koń by się uśmiał. MAD Museum

Które blogi czytam i polecam?

A teraz zdradzę Wam inną ciekawostkę. Ponieważ bardzo bym chciała, żeby wśród kategorii blogowych, obok lifestyle’u, kulinariów, mody i parentingu, pojawiła się kategoria bloga ekologicznego, postanowiłam skonsolidować nieco blogowe środowisko ekoautorów i założyłam na Facebooku grupę wsparcia. Dzięki temu nasza garstka (niewielka, ale jakże zdolna) może wymieniać się linkami i komentarzami, zwiększając zasięgi tekstów i postów. Żeby przystąpić do grupy, trzeba mieć już swój blog o tematyce powiązanej z ekologią. Nie ma nas dużo, to fakt, ale według mnie dajemy sobie potrzebne wsparcie.

Dzięki grupie mam też codzienną porcję linków prowadzących do tych blogów, które leżą w centrum mojego zainteresowania. I te właśnie blogi czytam z wielką przyjemnością (czasem się z czymś nie zgadzam, wtedy jest jeszcze ciekawiej):

  • www.ekoeksperymenty.blogspot.com to blog Doroty, który powinniście odkrywać sami. Dorota jest niezwykłą osobą, której wybory mogą wydawać się ekstremalne, ale są szczere. Za co autorka bloga bywa podziwiana, ale i krytykowana. Ja doceniam szczerość i bezkompromisowość Doroty, która inspiruje mnie do większej odwagi w wyrażaniu swoich poglądów.
  • www.nanowosmieci.pl to blog Julii, której pasją jest dawanie drugiej, czasem nawet trzeciej szansy różnym „śmieciom”. Ale nie tylko o tym pisze autorka bloga. Znajdziecie u niej przydatne infografiki i cenne wskazówki dotyczące odpadów życia naszego powszedniego. Blog Julii cenię za to, że jest taki jak Julia: ostry jak przecinak i do tego bardzo ładny.
  • www.ograniczamsie.com to blog Kasi Wągrowskiej, którą znacie także jako autorkę książki Życie zero waste. Kasia dużo publikuje też na Instagramie i YouTubie, więc nie zawsze za nią nadążam… Blog cenię za ogromny profesjonalizm autorki.

To są moje trzy ulubione blogi, które regularnie odwiedzam (nawet gdy nie ma na nich nic nowego).

Czekam na nową kategorię blogów: blogi ekologiczne
Czekam na nową kategorię blogów: blogi ekologiczne

A tu są blogi, do których zaglądam, kiedy dostanę sygnał, że pojawiło się na nich coś szczególnie interesującego:

Jeśli znacie dobre ekoblogi, podzielcie się w komentarzu! Jeśli sami taki prowadzicie, może też bierzecie udział w Share Week? Napiszcie!

Może przeczytasz także:

Nietoperze. Nocna przygoda z mopkiem zachodnim

Nietoperze to bardzo skryte i trudne do badania ssaki, mające jednak ogromne znaczenie w przyrodzie,

Targi Zero Waste w Warszawie. Dlaczego warto się wybrać?

Uwaga, wydarzenie został odwołane z powodu koronawirusa. Targi Zero Waste w Warszawie w tym roku

Bałtyk: morze śmieci i azotanów

Myślę, że spotkaliście się już nieraz z poruszającymi zdjęciami i filmami, na których sterty śmieci

3 thoughts on “Polecam, bo czytam. Share Week 2018”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge