Chlorella, zielona moc glona

Dziś do naszej diety wkroczyła ta zielona piguła.

chlorella_i

Mówię od razu, że nie jestem fanatyczką suplementów diety, ale z nich korzystam – przynajmniej dopóki trwa zima i póki karmię piersią. Poza tym, odkąd postanowiliśmy naprawić nasze jelita, wspomagam się czosnkiem w kapsułkach i probiotykiem. J. bierze natomiast probiotyk i tran z rekina, który zawiera omega-3, również pomagający jelitom się odbudować. S. dostaje probiotyk, a dlaczego – o tym innym razem.

Nasza dietetyczka poradziła, aby przepędzić nieco candida albicans z naszych trzewi i brać chlorellę jako środek wspomagający. Ma ona podobno niezwykłe właściwości, ale może od początku.

Chlorella jest jednokomórkowym glonem, który żyje w najróżniejszych wilgotnych miejscach na Ziemi, w wodach zarówno słodkich, jak i słonych. Podobno jest to bardzo stary gatunek, tak stary, że pamięta dinozaury. Ma niezwykłą zdolność wyłapywania wszelkich zanieczyszczeń – absorbuje toksyny, metale ciężkie, konserwanty i bakterie chorobotwórcze, dlatego może być wykorzystywana w kuracjach oczyszczających. Gdy dociera do jelit, wychwytuje napotkane szkodniki i wiąże je ze sobą, a następnie pociąga w stronę wyjścia… Można ją spożywać w postaci proszku lub tabletek.

Według zapewnień producentów chlorella jest tak bezpieczna, że mogą ją jeść dzieci, kobiety w ciąży, kobiety karmiące oraz zwierzęta. Oprócz detoksu chlorella zapewnia organizmowi mnóstwo wartościowych składników, przede wszystkim chlorofilu, a także aminokwasów, witaminy B (zwłaszcza B12, której brakuje weganom – chlorella jest jej niezwierzęcym źródłem), aminokwasy, białko, kwasy tłuszczowe… Wygląda na to, że mała chlorella może dużo dobrego.

Spróbujemy, zobaczymy. Nie jest to tani suplement, również dlatego, że kupuje się go w dużych ilościach i duże ilości spożywa na raz. Wszystko, co się o chlorelli pisze, brzmi fantastycznie, ale oczywiście nie wierzę w cuda. Natomiast dopuszczam możliwość, że suplementy diety działają.

Do samodzielnej lektury:

http://chlorella.pl

http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=296&lang=pl 

Może przeczytasz także:

Jak nie marnować żywności?

Ile żywności marnujemy? Najnowszy raport ONZ

"Gdyby marnotrawstwo żywności było krajem, byłoby to trzecie co do wielkości źródło emisji gazów cieplarnianych"
Plastik w gumie do żucia

Nie żuj zwykłej gumy, bo żujesz plastik

– Ale że żujesz gumę? – zapytał mnie kpiąco znajomy. – Czasami... – odpowiedziałam, marszcząc
Herbaty Clipper

Herbaty Clipper: ekologiczne, etyczne, a nawet bezkofeinowe. Sprawdzamy!

Od paru lat piję prawie wyłącznie sypane herbaty ze Sprawiedliwego Handlu. Odkąd przeprowadziłam małe >>

2 thoughts on “Chlorella, zielona moc glona”

  1. Przymierzam się do zakupu Chlorelli… Czy nadal jej używacie w swojej codziennej diecie? Były dobre efekty owej kuracji? (bo wpis sprzed 2 lat jest)

    1. nie używamy jej już – dietetyczka nam poleciła, ale później już tego nie podtrzymywała. myślę, że zawsze można spróbować, ale są chyba lepsze i tańsze sposoby oczyszczania organizmu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge