02 X2017

Produkcja szczotek i pędzli Stasio na warszawskich Bielanach

by joanna

Ręczna produkcja szczotek i pędzli to dziś wyjątkowe zajęcie. Kiedyś zajmowali się nim wykwalifikowani mistrzowie z dyplomem. Dziś miejsc, gdzie kupimy szczotkę z prawdziwego zdarzenia, prawie nie ma. Z tym większą radością odwiedziłam malutki zakład produkujący szczotki i pędzle w mojej dzielnicy.

Szczotki i pędzle Stasio

Szczotki i pędzle Stasio

Szczotki i pędzle Stasio – pod takim szyldem znajdziemy niewielki lokal przy Kasprowicza 56 w Warszawie. Zakład działa od 67 lat (od 1954 roku), założył go Stanisław Konofalski. Jego dyplom mistrzowski możemy podziwiać nad drzwiami.

Dyplom mistrzowski Stanisława Konofalskiego

Dyplom mistrzowski Stanisława Konofalskiego

Początkowo zakład działał w innym miejscu, ale po kilku latach znalazł się właśnie tutaj. I jest do dziś.
Po śmierci założyciela produkcję przejęła jego córka Grażyna Lipka. Kiedy odwiedziłam zakład, pani Grażyna wspominała, że w listopadzie odchodzi na emeryturę i jej miejsce zajmie córka, którą nauczyła rzemiosła.

Pani Grażyna Lipka

Pani Grażyna Lipka

W zakładzie znajdziemy wspaniały wybór drewnianych szczotek z naturalnym włosiem (także roślinnym). Na swoje potrzeby kupiłam szczotkę do naczyń z włosiem z agawy.

Szczotki i pędzle Stasio

Szczotki i pędzle Stasio

Pani Grażyna opowiedziała mi co nieco o szczotkach, bo wybór gotowych jest spory. Można też zamówić szczotkę dla siebie, odpowiednio miękką lub twardą. Najmodniejsze są m.in. te do szczotkowana brody czy do włosów, a także pędzle do golenia z prawdziwego zdarzenia.

Pędzle do golenia

Pędzle do golenia

W Stasiu znajdziemy szczotki do pielęgnacji ciała i włosów, ale też bardziej techniczne. Do czyszczenia samochodu, ubrań, szorowania podłogi, do WC…

Szczotki i pędzle Stasio

Szczotki i pędzle Stasio

Jeśli potrzebujecie pędzli do malowania, znajdziecie tu wybór pędzelków z naturalnym włosiem.

Pędzelki do malowania

Pędzelki do malowania

Do łask wracają też naturalne szczotki do zamiatania, z końskim włosiem.

Szczotki do zamiatania

Szczotki do zamiatania

Zakład znajdziecie bardzo łatwo, niedaleko stacji metra Stare Bielany. Zakład Stasio jest jedną z dwóch działających szczotkarni w Warszawie (o pierwszej pisałam tutaj). Wkrótce ma zacząć działać sklep internetowy.

Stasio, ul. Kasprowicza 56, Warszawa

Stasio, ul. Kasprowicza 56, Warszawa

Szczotki i pędzle Stasio

Warszawa, ul. Kasprowicza 56

Otwarte poniedziałek–piątek 11:00–17:00

http://produkcjaszczotek.pl/

Facebook

A Wy kupujecie naturalne szczotki? Czy wiecie, że są biodegradowalne, dzięki czemu przyjazne naturze? Jeśli macie opory przed używaniem naturalnego włosia, zawsze możecie wybrać te z włosiem roślinnym.

Może przeczytasz także:

6 Responses to “Produkcja szczotek i pędzli Stasio na warszawskich Bielanach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge