Szczoteczki do zębów Hydrophil

Szczoteczka do zębów Hydrophil – dla dzieci i dorosłych – recenzja

O tym, że zęby można myć mniej lub bardziej ekologicznie, pisałam już kilka razy. Jedną sprawą są pasty czy żele, a inną – używane szczoteczki. Wypróbowaliśmy bambusowe szczoteczki Hydrophil w wersji dorosłej (włosie średnie) oraz dziecięcej. Co – oprócz pochwalenia niewątpliwej urody – można o nich powiedzieć?

hydrophil_2

Przeczytaj:

Zdaję sobie sprawę, że trudno uniknąć porównania ze szczoteczkami Ecobamboo, dlatego jeśli interesują Was przede wszystkim różnice między tymi produktami, krótkie porównanie znajdziecie na końcu tekstu.

Szczoteczka do zębów Hydrophil

Dystrybutor: Eko-Dystrybutor 

Gdzie kupić: BetterLand

 hydrophil_6

Cena: 14,22 zł (dla dzieci), 15,80 zł (dla dorosłych)

Informacje producenta

Szczoteczka jest wegańska, wykonana z drewna bambusowego i nylonu, nie zawiera BPA.

Wyprodukowana w sposób sprawiedliwy i odpowiedzialny, z poszanowaniem środowiska naturalnego, neutralna pod względem zużycia wody. Bambusy, z których pozyskiwane jest drewno, nie są specjalnie nawadniane; użyte farby nie zawierają olejów mineralnych ani innych substancji pozostawiających szkodliwy ślad w środowisku wodnym.

hydrophil_4

Szczoteczka, po odłamaniu główki z włosiem, może być przeznaczona na kompost. Tekturowe opakowanie wykonano z recyklingu.

Aby szczoteczka zachowała swoje właściwości przez cały okres użytkowania (maksymalnie 3 miesiące), powinna być suszona po każdym użyciu, np. na kubku.

Dostępna z końcówkami w czterech kolorach: niebieskim, zielonym, czerwonym i neutralnym.

Dostępne wersje: dla dzieci, dla dorosłych: włosie miękkie i średnie.

Kraj produkcji: Chiny

hydrophil_5

Nasze wrażenia

Szczoteczki Hydrophil są urocze, zaprojektowane z najwyższą dbałością o jakość, estetykę i wygodę użycia – poza jednym aspektem. Ich okrągła rękojeść utrudnia nakładanie pasty na szczoteczkę bez przytrzymania, gdy leży np. na kubku, ponieważ odwraca się włosiem do dołu. Jest to jedyna wada, którą zauważyliśmy w trakcie użycia – nasz starszy syn często wyciska pastę dwiema rękami i zwrócił na to uwagę, zarazem pochwalił wygląd szczoteczki i wygodę szczotkowania.

hydrophil_1

Szczoteczki Hydrophil mają smukły kształt i bardzo wygodnie leżą w dłoni. Wyprofilowanie główki pozwala na sięgnięcie do trudno dostępnych zakamarków jamy ustnej. Muszę też przyznać, że włosie spełniło moje oczekiwania pod względem twardości, choć jest „tylko” średnio miękkie.

Myślę, że szczoteczkę Hydrophil powinni koniecznie wypróbować wielbiciele przedmiotów, które oprócz tego, że są ekologiczne, zostały zaprojektowane z dużą troską o jakość i wygląd. Oczywiście, w wypadku wszystkich produktów z Chin czy ogólnie Azji możemy mieć wątpliwości, jak ślad węglowy (kilka tysięcy kilometrów do pokonania, w dodatku do Polski szczoteczki trafiają przez Niemcy) jest neutralizowany przez odpowiedzialną produkcję. Bambus to drzewo o szczególnych właściwościach antybakteryjnych, trudno znaleźć podobne w Europie. Kto wie, może kiedyś uda się wyprodukować bardziej lokalną szczoteczkę.

hydrophil_3

Na swoim blogu producenci opisują sposób produkcji i zapewniają, że jest zrównoważona oraz „fair” (szczoteczki nie mają żadnego certyfikatu). Jeśli znacie niemiecki, na pewno znajdziecie tam sporo ciekawostek.

Dla wszystkich wielbicieli szczoteczek Ecobamboo mam takie spostrzeżenie: zarówno Hydrophil, jak i Ecobamboo są produkowane w Azji, w bardzo podobny sposób. Różnią się wyglądem (Ecobamboo jest bardziej płaska, szersza), nieznacznie ceną i dystrybutorem/producentem (Ecobamboo jest polską firmą). Myślę, że obie szczoteczki są tak samo eko. Natomiast która lepiej sprawdzi się u Was? To już kwestia indywidualna.

Może przeczytasz także:

Mydło Aleppo

Mydło Aleppo. Sprawdź, co o nim wiesz!

Mówi się, że Aleppo jest najstarszym mydłem na świecie, a jego recepturę przywieźli do Europy
Jaki ślad węglowy ma wojna?

Jaki ślad węglowy ma wojna?

Wojna ma ogromny ślad węglowy, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wątpliwości natomiast wzbudza
Simona Čechová, „Franciszek z kompostu”

„Franciszek z kompostu” – książka o dżdżownicy

„Franciszek z kompostu” to książka, którą... zawsze chciałam napisać sama. Simona Čechová, słowaczka autorka książek

1 thought on “Szczoteczka do zębów Hydrophil – dla dzieci i dorosłych – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge