Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej 2015

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej, których pierwsza edycja w zeszłym roku cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, będą miały swoją kontynuację w listopadzie 2015 r. Blog Organicznych, jako zaangażowany w tematy poświęcone alergii i zdrowemu odżywianiu, również w tym roku objął patronat medialny nad imprezą.

DNI 2015 fb

Przeczytaj relacje z edycji 2014:

Rezerwujcie czas na weekend 21-22 listopada, zwłaszcza że będziemy mieć dla Was wejściówki!

Poniżej notka prasowa organizatora. Zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznej edycji Dni Alergii.

21–22 listopada 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się druga edycja
DNI ALERGII I NIETOLERANCJI POKARMOWEJ – wydarzenia dla wszystkich osób chcących żyć zdrowo i świadomie.

LOGO_Dni_PGE

Po zeszłorocznym sukcesie i ogromnym zainteresowaniu ze strony zwiedzających organizatorzy Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej w tym roku zapraszają na dwa razy większe wydarzenie. Tak jak w roku ubiegłym jego założeniem jest umożliwienie uczestnikom uzyskania kompleksowych informacji dotyczących sposobów zapobiegania i leczenia wszelkiego rodzaju alergii oraz nietolerancji pokarmowej, jak również zapoznanie się z produktami i skorzystanie z promocyjnej oferty wystawców. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które świadomie podchodzą do swojego stylu życia i zdrowia.

Stoiska Ekodrogerii i E!stilo.
Stoiska Ekodrogerii i E!stilo.

W tym roku przestrzeń wystawowa została podzielona na sektory, w których zwiedzający będą mogli spotkać się z producentami i dystrybutorami produktów z następujących obszarów:

  • GLUTEN & FREE FROM:  żywność i napoje bez glutenu, bez laktozy i innych alergenów
  • SKIN CARE:  dermokosmetyki, kosmetyki pielęgnacyjne, odzież specjalistyczna
  • HOME, HEALTH CARE&MED:  sprzęt AGD i medyczny, środki czystości, pościel, środki na roztocza, placówki medyczne, ośrodki wypoczynkowe
  • ECO & ORGANIC & VEGE:  produkty naturalne, ekologiczne, organiczne oraz vege, strefa wykładów EKO-NATURA, innowacyjny DOM HYBRYDOWY.
ChufaMix w akcji.
ChufaMix w akcji.

Oprócz możliwości zrobienia zakupów, czy poznania nowości rynkowych, na uczestników czeka też dużo innych atrakcji. Będą oni mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach kulinarnych vege i bezglutenowych, wysłuchają pasjonujących wykładów, będą mogli wziąć udział w dyskusjach i debatach, a także wygrać cenne nagrody w konkursie. Czytelników zapraszamy też do spotkania z autorami popularnych tytułów m.in. Katarzyną Jankowską, autorką bloga i serii książek „Mama Alergika Gotuje” oraz autorkami książki „Kuchnia Polska bez Pszenicy”.

Kasia Jankowska - MAG.
Kasia Jankowska – MAG.

„Naszą ideą jest, by osoba, która odwiedzi Dni Alergii wyszła z nich nie tylko z torbą pełną produktów, lecz także z głową pełną inspiracji i niezbędnym pakietem wiedzy”  – przekonują organizatorzy.

Na szczególną uwagę w tym roku zasługuje tu rozbudowany sektor ECO, którego główną atrakcją, poza strefą wykładową pod patronatem Hipoalergiczni.pl, będzie stoisko Partnera Strategicznego targów – firmy Domy Hybrydowe, na którym zostanie zaprezentowany projekt domu dla osób o podwyższonych wymaganiach zdrowotnych.

Poza tym wydarzenie wspiera grono znamienitych organizacji. Wśród nich należy wymienić Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Fundację Alabaster czy Fundację Pokonać Alergię, które będą przez dwa dni służyły swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kosmetyki Neutral.
Kosmetyki Neutral.

Dni Alergii to także grupa wyjątkowych sponsorów, których zaangażowania nie można pominąć. Ponownie spotkamy tu markę Neutral, która występuje, tak jak w 2014 r., w roli sponsora strategicznego, firmę Robert Thomas – producenta odkurzaczy dla alergików, firmę Schär – producenta żywności bezglutenowej oraz firmę Welmax mająca w swojej ofercie pościel dla alergików i sprzęt czyszczący.

Zapowiadają się dwa bardzo intensywne i pełne atrakcji dni. Zapraszamy gorąco do współtworzenia atmosfery tego wydarzenia.

www.dnialergii.pl

Może przeczytasz także:

Nietoperze. Nocna przygoda z mopkiem zachodnim

Nietoperze to bardzo skryte i trudne do badania ssaki, mające jednak ogromne znaczenie w przyrodzie,

Targi Zero Waste w Warszawie. Dlaczego warto się wybrać?

Uwaga, wydarzenie został odwołane z powodu koronawirusa. Targi Zero Waste w Warszawie w tym roku

Szalik antysmogowy SmoGa

Szalik antysmogowy to kolejny produkt zawierający filtr antysmogowy, dostępny na naszym rynku. Testowaliśmy już maski,

2 thoughts on “Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej 2015”

  1. Jestem w szoku, pierwszy raz słyszę o tych dniach i cieszę się, że to w następnym miesiącu bo czuję, że powinnam tam być. Może uda się tam z córcią dostać, powiedzcie tylko jak? :-)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge