Rhassoul glinka oczyszczająca Alva Naturkosmetik – recenzja

Uwielbiam „twarzowe” glinki! Ponieważ cenię proste i naturalne kosmetyki, maseczki z glinek należą do moich ulubionych sposobów pielęgnacji twarzy. Spróbowałam glinki oczyszczającej Rhassoul sprzedawanej pod marką Alva.

Rhassoul glinka oczyszczająca Alva Naturkosmetik

www.alva.de

alva_glinka_1

Gdzie kupić w Polsce: Biosna.pl

Cena: 42,90 zł, opakowanie 200 g

Informacje producenta:

Glinka pochodzi z marokańskich złóż w górach Atlas, jedynego znanego źródła tego minerału. Jest od wieków stosowana przez Marokanki do pielęgnacji ciała i włosów. W połączeniu z wodą staje się maseczką absorbującą zanieczyszczenia – brud, tłuszcz ‒ z powierzchni ciała. Może być stosowana do każdego rodzaju cery, również wrażliwej i alergicznej, ponieważ nie tylko oczyszcza skórę, ale także ją pielęgnuje: mineralizuje, wygładza, działa łagodząco. Polecana jest przy cerze mieszanej, tłustej i trądzikowej; pH wynosi 6.

Może być stosowana na całe ciało (użyć jak mydło), skórę głowy oraz jako maska na włosy. Glinkę zmieszaną z wodą można przechowywać w chłodnym miejscu do 3 dni.

Glinka Rhassoul Alva Naturkosmetik ma certyfikat EcoCert i Vegan, nie była testowana na zwierzętach.

alva_glinka_2

Skład: 100% glinka Rhassoul (głównie krzem, magnez, glin).

Nasza opinia:

Moja cera jest dosyć wymagająca, od zawsze miałam problem z tzw. strefą T, czyli świeceniem się czoła i nosa. Do tego dochodzą różne wypryski, które są w moim wypadku reakcją na kulinarne wyskoki (głównie cukier). Dlatego testuję różne naturalne pilingi i maseczki w poszukiwaniu kosmetyków, które dadzą mi poczucie oczyszczenia i wygładzenia twarzy.

alva_glinka_3

Maseczki z glinki Rhassoul to jeden z moich podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Z ciekawością sięgnęłam po markę Alva, bo chciałam się przekonać, czy producent ma znaczenie w wypadku tak prostego kosmetyku, pozyskiwanego z jedynego źródła na świecie. Sposób obróbki pewnie też jest podobny.

Wydaje mi się, że nie ma dużej różnicy między glinkami Rhassoul różnych producentów, o ile mamy pewność, że kupujemy z pewnego źródła (że np. glinki nie są „rozcieńczane” innymi substancjami). Alva Naturkosmetik z pewnością dostarcza nam produkt sprawdzony, czysty i certyfikowany. Na to radzę zwracać uwagę przy kupowaniu dowolnego kosmetyku.

Szczerze polecam marokańską glinkę wszystkim lubiącym natychmiastowy efekt wygładzenia i oczyszczenia twarzy (maseczkę robimy w pół minuty, nakładamy na kilka minut i spłukujemy). Glinka jest bardzo przyjemna, rozdrobniona na proszek, łatwo się nakłada, od razu przynosi uczucie odświeżenia i ściągnięcia. W przeciwieństwie do innych glinek (kolorowych, wydobywanych w Francji) ta pochodzi z Afryki, gdzie piękne Marokanki wiedzą, jak zadbać o urodę.

maseczka_alva_2

Na koniec dodam, że bardzo bym chciała, aby na opakowaniu glinki Alva pojawiło się logo Fair Trade.

Może przeczytasz także:

Glinki kosmetyczne

Glinki kosmetyczne i aluminium

Czy Wam też polska nazwa pierwiastka Al, czyli glinu, kojarzy się z gliną? Nie bez
Dziki ogród

Dlaczego warto mieć dziki ogród

Tego roku zepsuła nam się kosiarka. Chcąc nie chcąc, mamy na działce dziki ogród. Wprawdzie
„Dżungla w ogrodzie albo ogrodnictwo przyjazne planecie” Dave’a Goulsona

Czy z przekrojonej dżdżownicy powstaną dwie?

Czy można przepoławiać dżdżownice, żeby je rozmnażać? Czy z jednej przekrojonej dżdżownicy powstaną dwie? Czy

3 thoughts on “Rhassoul glinka oczyszczająca Alva Naturkosmetik – recenzja”

    1. W recenzji jest bezpośredni link do sklepu (na początku, „Gdzie kupić”). Starcza na bardzo długo, ja ciągle nie zużyłam opakowania. Myślę, że 20, może więcej maseczek?

  1. U mnie glinka rhassoul nie działa dobrze. Po zmyciu maseczku twarz jest podrażniona, zaczerwieniona, mimo spryskiwania hydrolatem w trakcie trzymania maseczki na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge