Loffme: z troską o kobiety. Rozmowa z Asią Majak

Z Asią Majak, twórczynią maki Loffme, mogłabym rozmawiać i rozmawiać. Jej ogromne zaangażowanie i wewnętrzna potrzeba wspierania kobiecości – bo tak właśnie ją odbieram – umożliwiła Joannie stworzenie produktów z myślą o wygodzie, ale też o zdrowiu kobiet, zwłaszcza tych szczególnie wrażliwych.

Asia jest przykładem niezwykle silnej, a zarazem wrażliwej kobiety, mamą dwóch córek. Postanowiła podzielić się z innymi kobietami efektem wytężonej pracy nad produktem przyjaznym każdej z nich, a jednocześnie pomyślanym z troską o środowisko.

Niezależnie od tego, czy jeszcze nie znacie marki Loffme, czy już miałyście/mieliście z nią do czynienia, zapraszam Was do lektury wywiadu z autorką wyjątkowych, wielorazowych i hipoalergicznych produktów – głównie dla kobiet, ale nie tylko.

Na samym dole znajdziecie zdjęcie podpaski Loffme użytej podczas okresu. Prawdopodobnie gdybym nie podpisała zdjęcia, można by się nie zorientować, że podpaska wchłonęła dużo krwi. 

Loffme: z troską o kobiety. Rozmowa z Asią Majak

J.B.: Powiedz, jak chciałabyś być przedstawiona?

Joanna Majak: Jestem kobietą, która kreuje, tworzy i wierzy w to, że każda z kobiet ma moc, aby zmieniać świat. Prowadzę zrównoważony tryb życia, co dla mnie oznacza, aby zwracać uwagę na potrzeby swoje, osób mi bliskich, społeczne, środowiskowe. Wszyscy przecież przebywamy w jednym i tym samym otoczeniu na Ziemi, oddychamy tym samym powietrzem, borykamy się z tymi samymi przeszkodami i przeżywamy te same radości. Natura daje nam coś najcenniejszego – życie. Dbanie zatem o środowisko naturalne pokazuje na ile kochamy siebie.

Jesteś przedsiębiorczynią, która działa z myślą o kobietach.

Od kilku lat prowadzę własną działalność. Był to wybór, który zaowocował zupełnie inną, lepszą jakością życia.

W moim świecie nie ma już miejsca na brak empatii, krótkowzroczność, zawiść. Kreuję biznes z serca, nie idę na ustępstwa, jeśli coś mogłoby zakłócić mój system wartości.

Tworzenie dla kobiet jest czymś bardzo niewymuszonym, prawdziwym. Loffme to projekt kobiety świadomej, poprzez który chcę przekazać, że każda z nas ma ogromny wpływ na to, by obdarzać siebie dobrem i ograniczać niekorzystny wpływ odpadów na środowisko naturalne.

Kiedy i jak zaczęła się historia Loffme ?

Zaczęło się ode mnie, wiele lat  borykałam się z problemami infekcji intymnych. Farmakologiczne leczenie było bardzo skuteczne, ale niestety krótkotrwałe. Dopiero leczenie holistyczne pomogło, powoli, ale za to efektywnie. Zwróciło też moją uwagę na to, iż wiele problemów nasila się po używaniu kosmetyków. Już wówczas czyli ponad 20 lat temu, jeden z ginekologów wspomniał o szkodliwości używania podpasek z „chemią i klejem”. Do mycia okolic intymnych zalecał oleje.

Wtedy właśnie zaczęła się moja przygoda z podpaskami wielorazowymi, ale w momencie zwiększonej aktywności zawodowej zaczęła mi przeszkadzać ich grubość, długi czas schnięcia, to, jak ciężko było je doprać. Przewodni był aspekt zdrowotny i ekologiczny, a w sferze życzeń pozostawał produkt taki, jakim jest teraz wielorazowa podpaska Loffme.

Joanna Majak
Joanna Majak

Twoje dzieci też miały kłopoty zdrowotne.

Kiedy pierwszy raz zostałam mamą, dowiedziałam się, jak ciężka może być pielęgnacja dziecka z AZS (atopowym zapaleniem skóry). Oprócz skutecznego leczenia wprowadzonego przez specjalistów zaobserwowałam przez kolejne lata. jak olbrzymie znaczenia ma w naszym wypadku codzienna  pielęgnacja skóry. W mojej codzienności bycie eko stało się rzeczą nadrzędną, używałam do pielęgnacji ciała środków roślinnych, do prania i sprzątania sprawdzonych babcinych sposobów. To wcale nie było łatwe, ale – jak się okazało – oszczędne. Tak weszło mi w nawyk, że przestałam analizować, czy mam na to czas, czy wszystko jest idealnie doprane, tak po prostu było i to było najlepszym co mogłam zrobić.

Po 8 latach zdecydowałam się na kolejne dziecko, kiedy już temat AZS nie był niczym nowym bo wiedziałam, że z nabytym doświadczeniem i nowościami wspomagającymi pielęgnację poradzę sobie dużo lepiej. Przy drugiej córce było bardzo źle. Absolutnie nie działało nic, co przy pierwszym dziecku, więc zakres poszukiwań „antidotum” się zwiększył, aż trafiłam na publikacje dotyczące materiałów barierowych. Stosowanie tych materiałów pomogło nam wydłużyć czas bez zaostrzeń po zastosowanym leczeniu.

Tę wiedzę wykorzystałaś do rozpoczęcia własnej działalności?

Kilka lat temu zakiełkował pomysł z tworzeniem własnego asortymentu higieniczno-kosmetycznego właśnie z takiego rodzaju materiału. Pomysł dojrzewał długo ale głównie przez ograniczenia finansowe, aż w końcu nadszedł dzień w którym z całego serca mogę zaproponować wspaniałą rzecz dla jedynego, wspaniałego ciała, czyli produkty marki Loffme.

Czy swoją marką wpisujesz się w nurt zero waste?

Loffme powstało w mojej głowie, sercu, na długo zanim zapoznałam się z nurtem zero waste.

Idea, z jaką zaczęłam pracę nad tym projektem, była bardzo zbliżona. Kierowałam się przede wszystkim aspektem zdrowotnym, jednak poprzez czynnik wielorazowości, trwałości materiałów, zrównoważonej produkcji marka Loffme zasłużyła na to, aby reprezentować nurt ZW.

Dodatkowo nasz materiał ze względu na brak chemicznych połączeń z włóknami naturalnymi i brak związków PVC nadaje się w pełni do recyklingu.

Podpaska Loffme
Podpaska Loffme

Dlaczego Loffme jest wyjątkowe?

Najbardziej wyjątkowy jest materiał bazowy. Powstaje przy użyciu tylko poliestru, poliamidu i wody, jest wolny od związków chemicznych, domieszek PVC. Materiał ma funkcje barierowe, a część z naszych produktów jest również antybakteryjna, ponieważ zawiera jony srebra.

Co to jest materiał barierowy?

Barierowy oznacza tyle, że zatrzymuje w 97% alergeny o średnicy 1,0 mikrometra (taką wielkość mają odchody roztoczy), a przepuszczalność pary wodnej jest nie mniejsza niż 20,0 l / (dm2 * min) – czyli 20 litrów pary przejdzie w ciągu jednej minuty przez włókna w obrębie 10 cm2. Między innymi te parametry  wpłynęły na to iż materiał otrzymał certyfikat ECARF.

Wyjątkowe jest też to, że wielorazowe  podpaski i wkładki higieniczne są bardzo cienkie, mają niecały milimetr grubości, a przy tym doskonale chłoną. Pod wpływem temperatury ciała przestają być wyczuwalne podczas stosowania, a to ogromnie poprawia nasze samopoczucie w trakcie okresu.

Zupełnie bezproblemowo się dopierają, dzięki temu są naprawdę higieniczne i estetyczne.

Jaka jest wytrzymałość materiału?

Wielorazowe podpaski i wkładki bez żadnych problemów możemy stosować nawet przez 24 miesiące, jeśli będziemy je prać ręcznie lub w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Jedyne, co się zmienia, to kolor podpaski, ponieważ pranie powoduje wypłukanie koloru (jednak bez efektu farbowania innych tkanin). Sama używam podpasek Loffme 3,5 roku  i nie widzę śladów zużycia materiału. Dlatego nie wyrzucajmy podpasek po dwóch latach, jeśli wciąż się sprawdzają, a mają tylko bledszy kolor.

Z ręcznikami jest podobnie, a może nawet lepiej, bo w domu mam takie, które mają już trzy lata i tylko po metce widać stopień ich zużycia. Ważne przy Loffme jest to, aby co jakiś czas przepłukać materiał w wodzie z octem albo zalać wrzątkiem, aby odblokować pory materiału.

Wkładka higieniczna i podpaska Loffme
Wkładka higieniczna i podpaska Loffme

Czy Loffme jest przeznaczone dla wszystkich kobiet? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Loffme polecamy dla wszystkich kobiet, a w szczególności dla tych które obciążone są alergiami, dysfunkcjami skóry. Badania i certyfikaty, które ma materiał bazowy, wyklucza obawy, iż produkty Loffme mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie i spowodować odparzenia skóry w okolicach intymnych tylko dlatego, że nie są uszyte z materiałów naturalnych. Żaden z materiałów naturalnych nie otrzyma podobnych certyfikatów, ponieważ w jego naturalnych włóknach nie zachodzą stałe i przewidywalne procesy, podczas których z łatwością można byłoby określić pH podłoża; włókna ulegają deformacji w trakcie użytkowania czy też pod wpływem temperatury, a przede wszystkim materiały naturalne nie posiadają właściwości barierowych.

Nasz materiał w pełni odprowadza parę wodną, którą wytwarza nasze ciało, każda z warstw jest „oddychająca”, więc nie następuje zatrzymywanie wilgoci, dzięki czemu grzyby i bakterie nie maja pożywki do namnażania się w strukturach materiału. Jest to szczególnie ważne dla kobiet z nawracającymi infekcjami czy alergiami.

Certyfikaty materiały Loffme
Certyfikaty materiału Loffme

Jaki jest teraz asortyment marki?

Dziś oferujemy:

 • Wielorazowe podpaski w rozmiarze Normal i Long,
 • Wielorazowe wkładki higieniczne w rozmiarze Normal i Long,
 • Wielorazowe wkładki higieniczne Antibacterial w rozmiarze Normal,
 • Wielorazowe ręczniki do demakijażu Normal, Soft, Antibacterial,
 • Wielorazowe wkładki laktacyjne,
 • Wielorazowe płatki kosmetyczne,
 • Ręczniki kąpielowe i ręczniki fitness.

Czy planujesz wprowadzić nowości?

Jesteśmy po testach produktów które powstały z myślą o dzieciach. Planujemy je wprowadzić do sprzedaży w najbliższych miesiącach. Na pewno będziemy sukcesywnie rozwijać kategorię produktów do higieny intymnej.

Na dzień dzisiejszy nie mamy konkretnego harmonogramu, ponieważ wszystko w Loffme płynie swobodnie i jest odpowiedzią na gotowość rynku na nasz asortyment, a także na potrzeby, jakie przekazują nam kobiety.

Ręczniki Loffme
Ręczniki Loffme

Gdyby któraś z czytelniczek chciała poznać bliżej produkty Loffme, co byś poleciła na początek? 

Każdy z produktów Loffme ma swoich zadowolonych odbiorców. Ostatnio dowiedziałam się, że ręcznik Fitness genialnie sprawdza się po depilacji woskiem, bo dzięki właściwościom złuszczającym włosy nie wrastają w skórę. Inna klientka napisała mi, że po farbowaniu włosów to jedyne ręczniki, z których spiera się farba. Ktoś inny – że ręcznik kąpielowy dobrze sprawdza się po umyciu włosów szamponem w kostce, bo świetnie ściąga osad…

Sama jednak każdej z kobiet doradzałabym wypróbowanie Loffme od wielorazowej wkładki higienicznej. Po tym doświadczeniu nabiera się przekonania i zaufania do naszych podpasek.

Co jakiś czas staramy się wprowadzać promocyjne zestawy trzech wybranych produktów, właśnie po to, aby można było wypróbować kilka opcji. Zawsze na targach, festiwalach na których jesteśmy, można przetestować produkt, więc zapraszam do śledzenia tego, gdzie będziemy.

Gdzie można kupić produkty w stałej ofercie?

Nasze produkty można kupić poprzez naszą stronę www.loffme.com. Mamy też ogromną przyjemność współpracować z fantastycznymi ludźmi z Beatą i Pawłem Bogusz z Rodzina Eko i to ich sklep polecamy również do zakupów naszych produktów. Ta znajomość i wspólne działania biznesowe są ogromną motywacją do dalszego kreowania naszej marki.

W marcu 2019 roku osiągnęliśmy „niemożliwe”, ale upragnione, czyli weszliśmy do sieci sklepów Kaufland z marką Loffme. Dlaczego nam zależało? Poza aspektem biznesowym i możliwościami rozwoju to przede wszystkim ogromna radość, duma, że wielorazowe produkty doczekały się swojego czasu i poprzez to mocno zaznaczają się w świadomości ludzi. Aspekt edukacyjny to nieodłączna cześć tworzenia i promowania produktów wielorazowych, nasza misja.

Przed nami ogrom wyzwań związanych z dalszą ekspansją marki na rynek komercyjny w Polsce i poza jej granicami. Kilka nowych adresów, gdzie dostępne będzie Loffme, będziemy podawać na bieżąco na naszym Facebooku i stronie internetowej.

Dziękuję Ci za rozmowę. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy!

Tak wygląda podpaska Loffme użyta podczas okresu
Tak wygląda podpaska Loffme użyta podczas okresu

Może przeczytasz także:

Glinki kosmetyczne

Glinki kosmetyczne i aluminium

Czy Wam też polska nazwa pierwiastka Al, czyli glinu, kojarzy się z gliną? Nie bez
Kubeczki menstruacyjne: z czego są zrobione?

Kubeczki menstruacyjne: silikon medyczny, TPE czy kauczuk?

Silikon medyczny, TPE czy kauczuk - które tworzywo najlepiej sprawdza się w przypadku kubeczka menstruacyjnego?
Kosmetyki z CBD Satiwell

Kosmetyki z CBD: co warto o nich wiedzieć?

Jakie kosmetyki z CBD warto moim zdaniem kupić? Co na temat zewnętrznego stosowania CBD mówią

6 thoughts on “Loffme: z troską o kobiety. Rozmowa z Asią Majak”

 1. Właściciele marki zbyt mało uwagi poświęcają wyjaśnieniu kwestii higienicznych (jednorazowe vs wielorazowe) i funkcjonalnych, a to ewidentnie jest bariera dla wielu kobiet. Nigdzie nie znajduję wyczerpującej odpowiedzi na pytanie „dlaczego wielorazowa podpaska jest bezpieczna mimo, że jest wielorazowa, a nie jednorazowa jak większość?” ani „czy aby na pewno nie przecieknie i nie ubrudzi mi ubrania”?. Dobrze by było zrobić listę najczęstszych obaw i odpowiedzieć w sposób zrozumiały i przystępny.

 2. „Powstaje przy użyciu tylko poliestru, poliamidu i wody, jest wolny od związków chemicznych”. Woda jest związkiem chemicznym. Nasza ślina czy łzy też. Zamiast pompować anty-chemiczną histerię, warto by się zastanowić nad wiarygodnością, bo kiedy czytam takie wymysły, to wolę się od produktu trzymać z daleka – kto wie czego jeszcze nie rozumieją i gdzie kłamią?

  „Związek chemiczny – jednorodne połączenie co najmniej dwóch różnych pierwiastków chemicznych za pomocą dowolnego wiązania. Podstawową jednostką związku chemicznego jest cząsteczka. Cząsteczki powstają i rozpadają się w wyniku tworzenia i zrywania wiązań chemicznych między atomami.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge