Kolejka linowa z recyklingu

Zabawki zrobione samodzielnie z materiałów z odzysku mają mnóstwo zalet. Po pierwsze, łatwo je wykonać z tego, co akurat mamy pod ręką (u nas wystarczy zajrzeć do specjalnej torby z etykietką WTÓRNE). Po drugie, wciągają dziecko do zabawy – samodzielne wykonanie pod okiem dorosłego uczy, jak przyjemna jest radość tworzenia. Po trzecie, zabawkę, która zwykle jest nietrwała, bardzo łatwo zutylizować i robi się to bez żalu, bo w razie potrzeby zrobimy nową.

kolejka_linowa_1

Dziś dziełem naszych (moich i J.) rąk była kolejka linowa. J. jest wielbicielem wszelkich pojazdów, od roweru po samolot. A kolejka linowa na Kasprowy to jedna z tych atrakcji, których się nie zapomina.

J. od tygodnia siedział w domu zamiast chodzić do przedszkola, więc przerobiłam z nim już sporo zabaw (3,5-latek jest wymagający, kto nie miał takiego w domu ni razu, ten nigdy nie może być w niebie). Poranek zaczęliśmy od jeżdżenia po mieszkaniu jako pociąg (ja) i tramwaj (J. w swoim ubraniu karnawałowym – tramwaju numer 33, szytym własnoręcznie przeze mnie; kiedyś tu pokażę). Później przyszła pora na kolejkę linową.

Jestem pewna, że każdy choć raz w życiu zrobił własną kolejkę linową, która jeździła między krzesłami. Sposób jest bardzo prosty, potrzebne do tego są:

  • pudełko tekturowe,
  • sznurek,
  • dziurkacz,
  • zszywacz lub klej,
  • coś do ozdobienia pudełka (kredki, flamastry),
  • 2 krzesła.

Pudełko wywijamy na lewą stronę, żeby było gładkie z zewnątrz, ozdabiamy według uznania i sklejamy lub zszywamy zszywaczem. Z jednej strony będzie ono zamknięte (podłoga), z drugiej – skrzydełka od zamknięcia wystawiamy do góry i robimy w nich dziurki. Dach wedle woli może być otwarty lub może go wcale nie być. Przez oparcia krzeseł przewlekamy sznurek – łączymy nim krzesła, a końcówki sznurka zawiązujemy na skrzydełkach pudełka, przewlókłszy przez dziurki. Wystarczy teraz rozsunąć krzesła, aby sznurek się napiął, i kolejka może jechać. W naszym wypadku pasażerami były ludziki Duplo.

kolejka_linowa_2

TUTAJ znalazłam inną instrukcję, może komuś też się przyda.

Polecam!

Może przeczytasz także:

Jak zrobić atrament z maków?

Zrób atrament z maku polnego

Jak zrobić atrament z maku polnego? Niech to będzie Wasze wakacyjne wyzwanie! To bardzo prosta
Las w słoiku

Las w słoiku: zrób go z dziećmi dla bliskich!

Las w słoiku chodził za mną od dawna - bardzo chciałam go zrobić i sprawdzić,
Zabawa w tytuły

Japońska pępowina w walizce: zabawa w tytuły

Mam na dziś propozycję: jest to zabawa w tytuły. Ile książek macie w domu? Być

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge