Kaczuszka dla maluszka

Jestem matką z gatunku wybrednych, jeśli chodzi o zabawki. Kurczące się miejsce w mieszkaniu zrewidowało moje estetyczne podejście do świata i dziś nie kolekcjonuję już niczego poza figurkami kotów (z podróży) i książkami (na Kindle’u). Kolejne zabawki dla chłopców są przeze mnie witane zwykle westchnieniem – o nie, gdzie to się zmieści! Młodszy synek na szczęście nie potrzebuje nowych zabawek, ma wszystko po starszym (choć jeśli wyrazi zainteresowanie np. lalkami, którymi J. nie chciał się bawić, to na pewno dostanie).

kaczuszka_2

Kółka kółka

W naszej rodzinie rządzą kółka… Pierwszym słowem J. było „auto”, pierwsze wyprawy po mieszkaniu raczkującego J. kończyły się na łapaniu kół od wózka i próbach kręcenia nimi. Trudne słowo „rower”, tak obecne w naszym codziennym życiu, na początku było zastępowane przez starszego synka pojęciem „kółka kółka”. Młodszy idzie w ślady brata. Codziennie odciągam go od opon wózka, gdy tylko zapory przeciwdzidziusiowe okażą się nieszczelne (mieszkanie mamy obecnie zawalone zgrzewkami wody, które spełniają funkcję buforów; czasem człowiek ma dosyć tego nieustającego kankana, koniecznego do przejścia np. do łazienki). Dlaczego o tym piszę?

Kaczuszka dla maluszka

Kiedy zobaczyłam tę kaczuszkę podczas Festiwalu z Natury u Oli na stoisku, zakochałam się od pierwszego wrażenia. Najpierw kilka danych.

kaczuszka_3

Kaczkę wyprodukowała firma Pintoy, o której mogliście już u mnie czytać (wywiad z Anetą Koterbą ze sklepu Piccoland, dystrybutora firmy Pintoy w Polsce). Jest wykonana z drewna kauczukowego, ma też pętlę motoryczną (mocny drut i drewniane koraliki). Chociaż według producenta nadaje się dla dzieci w wieku powyżej 18 miesięcy, moim zdaniem powinno trafić w łapki smyka, który właśnie nauczył się samodzielnie siadać i stabilnie siedzieć (u nas – 9 miesięcy). Największą zaletą kaczki – według mojego młodszego synka – jest własnie ta pętla motoryczna z kolorowymi paciorkami. S. jest na etapie badania małych przedmiotów, które dotyka delikatnie paluszkiem. Można kręcić koralikami jak kółkami, można je przesuwać po spirali.

kaczuszka_1

S. siada sobie przy kaczce i przesuwa sobie koraliki po druciku, jakby zabawka była stworzona specjalnie na ten etap rozwoju.

Poza tym kaczuszka jest bardzo solidnie wykonana, pomalowana w wesołe, jaskrawe kolory i ma bieguny. Jest szałowa! I kosztuje tylko 30,90 zł.

Tak więc S. dostał kaczuszkę od swojej cioci z okazji chrztu/imienin. To jedna z niewielu nowych zabawek, które pojawiły się specjalnie dla młodszego synka. W dodatku wygląda lepiej niż na zdjęciach. Polecam, po prostu. Kropka.

kaczuszka_4

PS Dziś wpadłam na genialny pomysł. Wymyśliłam serię zabawek dla małych dzieci, jakich nie robi nikt. Teraz tylko pytanie, jak się zabrać do realizacji tego szalonego projektu? 

Może przeczytasz także:

Glinki kosmetyczne

Glinki kosmetyczne i aluminium

Czy Wam też polska nazwa pierwiastka Al, czyli glinu, kojarzy się z gliną? Nie bez
Dziki ogród

Dlaczego warto mieć dziki ogród

Tego roku zepsuła nam się kosiarka. Chcąc nie chcąc, mamy na działce dziki ogród. Wprawdzie
„Dżungla w ogrodzie albo ogrodnictwo przyjazne planecie” Dave’a Goulsona

Czy z przekrojonej dżdżownicy powstaną dwie?

Czy można przepoławiać dżdżownice, żeby je rozmnażać? Czy z jednej przekrojonej dżdżownicy powstaną dwie? Czy

5 thoughts on “Kaczuszka dla maluszka”

  1. Słuszna uwaga, dodam zdjęcie z rączką mojego synka, żeby oddać proporcje. Wymiary ze strony: szer. 14,5 x dł. 10,5 x wys. 13 cm.

   Zabawki – z drewna, ale pewnie nie tylko. Względnie łatwo? No nie wiem, projekt, prototypy, znalezienie porządnego wykonawcy, zdobycie certyfikatów, reklama – wszystko kosztuje. Nie mówiąc o tym, że nie mam żadnego rozeznania na rynku.

   1. Kwestia odpowiednich znajomych – trzeba się rozejrzeć… wydaje mi się, że od certyfikatów i reklamy robi się trudno;) W końcu rękodzielnicze zabawki można nabyć w sieci i są bezpieczne, często robią je mamy dla mam. Ale jeśli już tak szerokie działania – to fakt, łatwo nie będzie, mimo wszystko – jeśli będą chęci, to się przecież uda:)

    1. :) Spróbuję na razie ogarnąć temat – muszę chyba zacząć od kogoś, kto zna się na zabawkach tak po prostu. Np. jako psycholog dziecięcy. Bo może się okazać, że proponuję dzieciom coś nie do końca dobrego… W końcu nikt tego wcześniej nie robił…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge