Filtry przeciwsłoneczne Anthyllis – nasz wybór 2017

Filtry przeciwsłoneczne to obowiązkowy zakup na początku sezonu letniego, jeśli planujemy przebywać na słońcu dłużej niż zwykle. Produkty włoskiej marki Anthyllis znamy od dawna i mamy do nich zaufanie, dlatego w tym roku wybraliśmy ochronę przeciwsłoneczną właśnie tego producenta.

Być może pamiętacie o najważniejszych zasadach, którym kieruję się przy kupowaniu kosmetyków chroniących przed słońcem. Oczywiście najlepszym kosmetykiem, w dodatku zupełnie bezpłatnym, jest… cień. Unikanie ekspozycji na pełne słońce nie ochroni nas zupełnie przed jego promieniami, jednak ja wyznaję zasadę, że skoro potrzebujemy światła do prawidłowego funkcjonowania (psychicznego i fizycznego), to przesadą jest stosowanie kosmetyków z filtrem poza konkretnymi sytuacjami.

Filtry przeciwsłoneczne Anthyllis
Filtry przeciwsłoneczne Anthyllis

Nie używam filtrów przeciwsłonecznych na co dzień, nie smaruję nimi moich dzieci, bo uważam, że skóra atopowa (a taką właśnie mają nasi synowie) więcej pożytku będzie miała ze słońca niż z warstwy filtra ochronnego.

Jeśli potrzebujecie dokładniejszych informacji na temat opalania, odsyłam do wpisu z 2016 roku, który nie stracił na aktualności: Filtry 2016: to musisz wiedzieć

Krótkie podsumowanie dotyczące naszej rodziny

Kiedy używamy filtrów przeciwsłonecznych?

Wtedy, gdy jesteśmy wystawieni na letnie słońce przez dłuższy czas, np. na wycieczce, nad potokiem, na plaży, na dłużej wyprawie rowerowej.

Jakich filtrów używamy?

Sprawdzonych filtrów mineralnych, kosmetyków ekologicznych, bezpiecznych dla organizmów wodnych, niezawierających nanocząsteczek. Dlaczego nie używamy filtrów chemicznych? Sprawdź!

Co to jest SPF?

Sun protection factor, czyli wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, daje informację, ilokrotnie zwiększa się czas przebywania na słońcu bez ryzyka oparzeń, jeśli nałożymy na siebie kosmetyk z takim filtrem. Zakłada się, że SPF 15 zatrzymuje około 93% promieni UVA, a SPF 30 – 97%.

Czy SPF oznacza równą ochronę przed UVA i UVB?

SPF informuje o ochronie przed promieniami UVB, które Oznaczenie UVA w kółku jest informacją, że kosmetyk chroni przed tymi promieniami w stopniu co najmniej 1/3 wartości SPF UVB. Czym się różnią rodzaje promieniowania, opisywałam tutaj. 

Jak dobieramy ochronę SPF?

Zawsze pamiętamy, że żaden filtr przeciwsłoneczny nie daje 100% ochrony przed słońcem. Z naszej praktyki wywnioskowaliśmy, że idealne filtry dla nas – spędzających wakacje w Polsce – to 20 i 30 SPF. Dużo zależy od tego, jak reagujemy na słońce i jak długo na nim przebywamy. Jeśli ktoś źle reaguje na promienie słoneczne, nie powinien opalać się wcale.

Małe dzieci do 3. roku życia nie powinny przebywać na słońcu, dlatego gdy ktoś mnie pyta, jaki krem polecę dla niemowlaka czy dwulatka, odpowiadam: nie polecę, bo takich dzieci nie wystawiamy dłużej na słońce i kropka. W wypadku gdy bierzemy malucha na plażę i nie mamy pewności, czy usiedzi w cieniu, najlepiej posmarować dziecko filtrem SPF 50+.

Krem przeciwsłoneczny Anthyllis SPF 30
Krem przeciwsłoneczny Anthyllis SPF 30

Filtry przeciwsłoneczne Anthyllis – nasz wybór 2017

www.eko-dystrybutor.pl

Wpis powstał we współpracy z Better Land i zawiera linki afiliacyjne. Z kodem rabatowym ORGANICZNI na zakupy w >> Drogerii Ekologicznej Better Land uzyskacie 5% zniżki.

Wybraliśmy dwa z trzech dostępnych kosmetyków przeciwsłonecznych włoskiej firmy Anthyllis. Różnią się wysokością SPF oraz konsystencją i sposobem aplikacji.

Filtr przeciwsłoneczny Anthyllis SPF 20, w wygodnym sprayu
Filtr przeciwsłoneczny Anthyllis SPF 20, w wygodnym sprayu

Filtry przeciwsłoneczne Anthyllis na tle ekologicznych filtrów mineralnych wyróżniają się szczególnymi dwiema cechami. Po pierwsze, obok dwutlenku tytanu zawierają tlenek cynku (zinc oxide), uważany za najlepszy istniejący filtr mineralny. To powoduje, że kosmetyk może rozsmarowywać się odrobinę trudniej niż zwykłe kremy do opalania, a także kremy z filtrem mineralnym w postaci nanocząsteczek.

Po drugie, kosmetyki te wymagają, aby wstrząsnąć opakowanie przed użyciem. Składniki muszą się zmieszać przed aplikacją na skórę. Jest to jedyna niedogodność, jeśli chodzi o te kosmetyki.

Filtry przeciwsłoneczne Anthyllis są wegańskie
Filtry przeciwsłoneczne Anthyllis są wegańskie

Kremy przeciwsłoneczne Anthyllis:

  • są przeznaczone nawet do delikatnej skóry,
  • zawierają filtry mineralne (dwutlenek tytanu i tlenek cynku),
  • zawierają olejek buriti, naturalny filtr przeciwsłoneczny i składnik pielęgnujący skórę,
  • bezpieczne dla ludzi i środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem organizmów wodnych,
  • nie zawierają konserwantów, parabenów, PEG, fenoksyetanolu,
  • są testowane na obecność niklu, chromu i kobaltu,
  • wodoodporne (aplikację ponawiamy po każdej kąpieli),
  • wegańskie,
  • mają certyfikaty: Vegan, ICEA Eco Bio Cosmesi,EcolCare A+++,
  • nie zawierają nanocząsteczek,
  • są produkowane we Włoszech,
  • należy je zużyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.

Co ważne, włoska marka kładzie bardzo duży nacisk na to, aby kosmetyki do opalania były bezpieczne dla organizmów wodnych. Dlatego filtry przeciwsłoneczne Anthyllis zostały dokładnie przebadane pod tym kątem i otrzymały certyfikat najwyższego stopnia przyjazności dla organizmów wodnych, wydany przez Ecoreach. Na opakowaniach filtrów znajdziecie znaczek A+++ Top Eco-Friendly EcolCare.

Jak pewnie zwróciliście uwagę, tegoroczne opakowania kosmetyków do opalania Anthyllis są inne – aplikacja jest znacznie wygodniejsza. W porównaniu do zeszłorocznej wersji te z 2017 roku mają też subtelniejszy zapach (choć ja poprzedni bardzo lubiłam).

Anthyllis SPF 20 po rozsmarowaniu
Anthyllis SPF 20 po rozsmarowaniu

Krem w sprayu (SPF 20) aplikuje się bardzo łatwo, bardzo dobrze się rozsmarowuje – właściwie nie widać go na skórze. Krem SPF 30 ma już cięższą konsystencję i trzeba poświęcić chwilę na rozprowadzenie go po skórze. Pozostawia ledwie widoczną powłokę ochronną. SPF 50, którego nie próbowaliśmy, także jest w formie kremu.

Anthyllis SPF 30 po rozsmarowaniu
Anthyllis SPF 30 po rozsmarowaniu

Anthyllis krem przeciwsłoneczny w sprayu SPF 20

Skład: coco-caprylate, titanium dioxide, zinc oxide, caprylic/capric triglyceride, polyglyceryl-2-dipolyhydroxystearate, stearic acid, hydrated silica, polyhydroxystearic acid, hydrogenated vegetable oil, mauritia flexuosa fruit oil*, polyglyceryl-3-diisostearate, alumina, parfum, glyceryl dibehenate, tocopherol, linalool, limonene, coumarin, geraniol, cinnamyl alcohol, glyceryl behenate, tribehenin

*z upraw organicznych

Anthyllis krem przeciwsłoneczny w sprayu SPF 20, skład
Anthyllis krem przeciwsłoneczny w sprayu SPF 20, skład

Anthyllis krem przeciwsłoneczny SPF 30

Skład: coco caprylate, titanium dioxide, zinc oxide, caprylic/capric triglyceride, stearic acid, glyceryl dibehenate, polyglyceryl-2-dipolyhydroxystearate, hydrated silica, hydrogenated vegetable oil, polyglyceryl-3-diisostearate, mauritia flexuosa fruit oil*, alumina, parfum, tocopherol, linalool, limonene, coumarin, geraniol, cinnamyl alcohol, glyceryl behenate, tribehenin

*z upraw organicznych

Anthyllis krem przeciwsłoneczny SPF 30, skład
Anthyllis krem przeciwsłoneczny SPF 30, skład

Anthyllis krem przeciwsłoneczny SPF 50

Skład: coco-caprylate, titanium dioxide, zinc oxide, caprylic/capric triglyceride, polyglyceryl-2-dipolyhydroxystearate, stearic acid, polyhydroxystearic acid, hydrated silica, hydrogenated vegetable oil, alumina, mauritia flexuosa fruit oil*, polyglyceryl-3-diisostearate, glyceryl dibehenate, tocopherol, glyceryl behenate, tribehenin

*z upraw organicznych

Jak widać, składy są bardzo przyjazne dla skóry (oczywiście wszystkie zawierają aluminium, o którym wypowiadałam się tutaj). Krem SPF 50 jest najczystszy pod względem składników, nie ma w składzie żadnych dodatków zapachowych.

Polecam Waszej uwadze kremy przeciwsłoneczne Anthyllis.

Niech nie odstrasza Was cena – ona ma znaczenie. Ekologiczne filtry mineralne nie mogą kosztować 20 zł. Zachęcam Was do ostrożnego korzystania ze słońca i nieoszczędzania na ochronie przeciwsłonecznej.

Pamiętajcie – po pierwsze cień, po drugie – dobry filtr!

Możesz śledzić Organicznych na Bloglovin

Może przeczytasz także:

Mydło Aleppo

Mydło Aleppo. Sprawdź, co o nim wiesz!

Mówi się, że Aleppo jest najstarszym mydłem na świecie, a jego recepturę przywieźli do Europy
Jaki ślad węglowy ma wojna?

Jaki ślad węglowy ma wojna?

Wojna ma ogromny ślad węglowy, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wątpliwości natomiast wzbudza
Simona Čechová, „Franciszek z kompostu”

„Franciszek z kompostu” – książka o dżdżownicy

„Franciszek z kompostu” to książka, którą... zawsze chciałam napisać sama. Simona Čechová, słowaczka autorka książek

13 thoughts on “Filtry przeciwsłoneczne Anthyllis – nasz wybór 2017”

  1. Pierwszy raz słyszę o tych produktach. Wyglądają całkiem ciekawie, ale ja raczej się na nie nie skuszę, bo zwyczajnie nie używam kremów przeciwsłonecznych. Serio, po prostu staram się nie przebywać zbyt długo w słoneczne dni :)

    1. I to jest bardzo dobry wybór! Czasem jednak bywają sytuacje, kiedy nie da się uciec przed słońcem. Wtedy dodatkowa ochrona się przydaje :)

  2. Jak dotąd jedynym dla mnie słusznym filtrem jest olej kokosowy jednak są momenty kiedy trzeba sięgnąć po większy faktor. Kosmetyki Anthyllis wydają się być w tym wypadku wyborem idealnym :) dzięki!

  3. Jak to jest z tym dwutlenkiem tytanu? Od jakiej wartości jest on szkodliwą nanocząsteczką? Dwutlenek tytanu jest powszechnie stosowany w farmacji, jako jeden ze składników otoczki/kapsułki

    1. Dwutlenek tytanu nie powinien być do jedzenia… Wiem, że jest dodatkiem do żywności, a także past do zębów. W takiej postaci staram się go unikać.
      Co do wielkości nanocząsteczek, to w kremach jest to: 1 nanometr to jedna milionowa milimetra, a nanocząsteczka ma mniej niż 100 nanometrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge