Warsztaty Organicznych na Bielańskim Jarmarku Rodzinnym

warsztaty_12

Pracowity weekend za nami… Ale takie weekendy to ja lubię! W sobotę byliśmy zaangażowani w drugi Bielański Jarmark Rodzinny, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Mamy Czas” – Klub Mam i Tatusiów na Bielanach. Mój mąż, za co jestem mu ogromnie wdzięczna, zajmował się pracami fizycznymi (przewożenie, rozstawianie, składanie namiotów), a ja – oprócz nadzorowania samej imprezy – prowadziłam warsztaty dla dzieci. (Co robiłam w niedzielę, pewnie już wiecie, o tym jutro!).

warsztaty_13

Zacznę od tego, że dzięki facebookowej akcji Kasi Barc zdobyłam mnóstwo guzików-odpadów (odprute z ubrań, które poszły na przemiał – powstanie z nich filc). Pomyślałam, że skoro mam prowadzić warsztaty recyklingowe, guziki będą grały główną rolę. Dobrze wyczułam, że dzieci kochają guziki! Pamiętam swoją dziecięcą fascynację pojemnikiem z guzikami, które moja mama kolekcjonowała przez lata…

warsztaty_8

Złote guziki szybko znalazły swoją amatorkę – Weronikę. 

Tak więc przy udziale dzieci i rodziców, z moją niewielką pomocą, powstała cała gama guzikowej biżuterii. Za nawlekanie koralików brały się głównie dziewczynki, ale pierwsze korale zrobił mój starszy syn (na zdjęciu po niżej, w czapce) – jestem z niego ogromnie dumna, ponieważ pokazałam mu tylko, jak przełożyć nitkę przez dziurkę.

warsztaty_4

Oprócz aktywności guzikowych były też zabawy w tworzenie kolaży. Moim zdaniem pozwolenie dzieciom na łączenie różnych technik daje nieskończone możliwości twórcze. Cenię kolaż chyba najwyżej ze wszystkich łatwo dostępnych środków artystycznej ekspresji. (Inna sprawa, że jest moim zdaniem bardzo niedoceniany i wcale nieczęsto daje się dzieciom możliwość tworzenia takich prac).

warsztaty_14

Dzieło sztuki Bez tytułu.

Z Wojtkiem wymyśliliśmy bardzo miłego potwora – ze zdjęć, materiału i rysunku.

warsztaty_2

Takie warsztaty to dla mnie ogromna przyjemność – kiedy moje pomysły spotykają się z zaskakującymi pomysłami dzieci, powstają zupełnie nieoczekiwane prace. Mam nadzieję, że będę mogła jeszcze nie raz zaprosić Was do wspólnej zabawy.

A jeśli chcecie mnie zaprosić do poprowadzenia takich warsztatów – piszcie!

Może przeczytasz także:

Bałtyk: morze śmieci i azotanów

Myślę, że spotkaliście się już nieraz z poruszającymi zdjęciami i filmami, na których sterty śmieci

Warsztaty: lampa z butelki

 Listopad i grudzień znoszę ciężko, przede wszystkim ze względu na krótki i ciemny dzień. I

Relacja z Targów Zero Waste w Warszawie 2018 r.

Na Targi Zero Waste w Warszawie przybyłam po południu, na drugą połowę wydarzenia. Wprawdzie nie

4 thoughts on “Warsztaty Organicznych na Bielańskim Jarmarku Rodzinnym”

  1. Bardzo fajne warsztaty! Gratulacje dla Ciebie i oczywiście wspaniałych kreatywnych dzieciaków – potwór jak dla mnie bomba! :)

  2. Czytam sobie Waszego bloga i uważam, że jest świetny:-)Ale w którejś recenzji książki była mowa o korekcie a tu poniżej napisane oddzielnie;-)wniosek – każdemu może się zdarzyć błąd. Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge