Przyszła jesień, czapkę włóż! O wełnie LANACare

Przyjrzeliśmy się dokładniej dziecięcej czapce Lanacare, wykonanej z ekologicznej wełny merynosów. W jaki sposób wełna może być albo nie być ekologiczna? Dlaczego należy kupować etyczną wełnę? (Tak, wiem, weganie nigdy nie uznają wełny za surowiec ekologiczny). Temu też się przyjrzeliśmy.

lanacare_4

Tu znajdziecie m.in. ubranka z wełny merynosów.

LANACare

Firmę w 1990 roku założyła duńska pielęgniarka Jeannette Almstrøm, mama trójki dzieci, której misją jest tworzenie ultramiękkich produktów z wełny merynosów – dla mam i dzieci, w zgodzie z naturą. Owce, z których pozyskiwana jest wełna, nie są poddawane mulesingowi (bolesny zabieg obcinania skołtunionej wełny pod ogonem zwierzęcia – razem ze skórą), są wypasane na pastwiskach, gdzie nie stosuje się pestycydów itp., a obróbka przędzy obywa się bez szkodliwych chemicznych substancji.

Produkty LANACare mają odpowiednie certyfikaty (GOTS, IVN BEST, KBT), które świadczą o jakości produktów oraz o zasadach ich otrzymywania. Więcej o certyfikatach: http://lanacare.com/certificates/

Wśród produktów tej marki znajdziemy m.in. niezwykle miękkie czapeczki, delikatne wkładki laktacyjne, rękawiczki dla niemowląt oraz kosmetyki z lanoliną.

Czapka-szalik Nelson hat LANACare, 1–3 lata

www.lanacare.com

lanacare_1

Cena: 134,69 zł

Gdzie kupić: Drogeria Ekologiczna

Informacje producenta

Czapka-szalik dla dzieci w wieku 1–3 lata, wykonana w 100% z ekologicznej wełny merynosów. Owce nie są poddawane mulesingowi, są wypasane na pastwiskach wolnych od nawozów sztucznych i oprysków.

Wełniana czapka z szalikiem jest utkana z delikatnej, miękkiej przędzy. Jest ciepła, ale naturalnie oddychająca. Nie jest wybielana.

Zalecane pranie: tak jak wełnę, czyli ręcznie w 30°C, pamiętając o tym, aby płukać również w takiej temperaturze (wełna nie lubi szoku termicznego). Do prania zalecane są produkty przeznaczone do wełny. Suszyć na leżąco.

Produkty LANACare są produkowane na Litwie.

lanacare_5

Nasza opinia

Czapkę do testów dostaliśmy właściwie w ostatniej chwili – nasz młodszy syn za miesiąc kończy 3 lata. Jak na złość, koniec lata i początek jesieni w tym roku był bardzo ciepły, więc czapka leżała i czekała na swój dzień. A jest naprawdę ciepła!

Wełna merynosów jest niezwykle ceniona za swoją delikatność, miękkość i właściwości termoregulacyjne oraz samooczyszczające – nie bez przyczyny wełniaki (otulacze do pieluch wielorazowych) cieszą się tak dużą popularnością. Jeśli mamy do czynienia z wełną organiczną, możemy być pewni, że wszystkie zalety merino pozwolą nam cieszyć się niezwykłą jakością produktu, a w dodatku przędza jest pozyskiwana z owiec, które żyją w dobrych warunkach, nikt ich nie okalecza, a ich pastwiska są wolne od pestycydów.

lanacare_3

Czapka LANACare naprawdę jest niezwykle miękka i szczelnie otula uszy i szyję dziecka. Mimo że wełniana, nie „gryzie”, wspaniale oddycha i jest niezwykle przyjemna w dotyku. Chłonie wilgoć (np. pot), ale nie przejmuje brzydkich zapachów. Pranie nie jest potrzebne często – właśnie ze względu na właściwości wełny – ale kiedy już trzeba ją oczyścić, koniecznie należy zapoznać się z instrukcją pielęgnacji produktów LANACare.

Kolejne zalety czapki to wygoda używania – mniejsze dziecko nie zdejmie jej łatwo ani też nie spadnie ona nikomu z głowy. Otula od razu uszy, szyję i dekolt oraz kawałek plecków dziecka. Rozmiary są tak ustalone, aby przewidywały co najmniej jesienne dwa sezony.

lanacare_2

Cena może wydawać się wysoka, choć jestem przekonana, że czapka jest warta naprawdę dużo. Nic w niej nie uwiera, każdy szew został wykonany ze starannością, a przyjemność użytkowania mówi sama za siebie. Jedynym minusem w naszym wypadku był… kolor czapki. Bladozielony – bo taki został wybrany przez producenta do testów – zupełnie nie pasuje do ubrań naszych dzieci. Polski dystrybutor, Drogeria Ekologiczna, ma w swojej ofercie produkty LANACare w kolorze naturalnym. Myślę, że najwłaściwszym. Jeśli zdecydujemy się na zakup, będzie to czapka-szalik właśnie o takiej barwie i dla przedziału wiekowego 2–5.

Wkładki laktacyjne LANACare.
Wkładki laktacyjne LANACare.

Zachęcam też młode mamy do przyjrzenia się wkładkom laktacyjnym LANACare, które cieszą się dużą popularnością dzięki swojej delikatności, a jednocześnie chłonności.

Może przeczytasz także:

Kamień peelingujacy

Domowe sposoby na naturalny peeling. Kamień peelingujący

Domowych sposobów na peeling jest naprawdę sporo. Choć nie są one aż tak dogłębnie działające,

Książki dla młodych obywatelek i obywateli

Wychowanie patriotyczne kojarzy mi się bardzo źle. Zinstytucjonalizowane próby przekonania młodych ludzi, że powinni kochać

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem

Po nowym Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN obiecywałam sobie wiele. Kilka lat temu odwiedziłam Centrum podczas imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge