Wycieraki Kinder by Nature Natural – recenzja

Kolejna paczka chusteczek nawilżanych dla dzieci, która ma niezły skład. Teoretycznie bardzo dobre, z praktyką wyszło nieco gorzej.

Przeczytaj także: Wycieraki przyjazne przyrodzie – ranking Organicznych

oraz: Czy jednorazowe wycieraki są ekologiczne?

jacksonreece_0

Kinder by Nature Natural

www.jacksonreece.com

Cena: 18,90 zł za opakowanie 64 sztuk – 0,30 zł za sztukę

Informacje producenta:

Bezzapachowe chusteczki nawilżane, nasączone sokiem z ekologicznego aloesu – składniki mokre w 99% są pochodzenia naturalnego (roślinnego). Nie zawierają alkoholu, zapachów, składników ropopochodnych, alkoholu, SLS, SLES, parabenów. Są biodegradowalne w 100% i kompostowalne. Niebielone chlorem. Mają oznaczenie „Carbon Conscious”, co oznacza, że przy ich produkcji zadbano o jak najmniejszy ślad węglowy.

Mają nawet swój fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/ekochusteczki – nazwa „ekochusteczki” jest myląca, ponieważ Kinder by Nature nie mają certyfikatu eko.

jacksonreece_3

Skład (9):

  • Aqua – woda filtrowana i dejonizowana,
  • Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice  – sok z liści aloesu, ma właściwości gojące, regenerujące, nawilżające, antybakteryjne; przeciwutleniacz, tu pozyskiwany z uprawy ekologicznej,
  • Betaine – betaina, związek otrzymywany z buraka cukrowego; ma silne działanie nawilżające,
  • Caprylic/capric triglyceride – trójgliceryd kaprylowo-kaprynowy, emolient pochodzenia roślinnego, delikatnie oczyszcza i nawilża skórę,
  • Levulinic Acid – kwas lewulinowy, składnik odżywiający skórę, konserwant pochodzenia roślinnego,
  • Sodium Levulinate – lewulinian sodu, konserwant otrzymywany z kukurydzy, bezpieczny dla skóry,
  • Glycerin – gliceryna pochodzenia roślinnego; działa nawilżająco i kojąco; pomaga utrzymywać nawilżenie skóry,
  • Potassium Sorbate – sorbinian potasu (sól potasowa kwasu sorbowego), konserwant, dopuszczalne stężenie to 0,6% w przeliczeniu na kwas sorbowy,
  • Sodium citrate – cytrynian sodu, sól kwasu cytrynowego; stabilizator składników kosmetyków, regulator pH, przeciwutleniacz, pochodzi z buraków cukrowych.

Nasza opinia

Te wycieraki należą chyba do mało znanych w Polsce – wcześniej się z nimi nie spotkałam, natomiast wiem, że w Wielkiej Brytanii mamy ich używają (są tam jednak znacznie tańsze).

Wbrew nazwie nie są bezzapachowe, ale z tym się już spotkałam – po prostu nie zawierają dodatkowych substancji zapachowych, natomiast aloes nadaje wycierakom bardzo wyraźną woń. Składniki są w porządku, w większości pochodzenia roślinnego i myślę, że te wycieraki są wegańskie. Nie mają jednak żadnych tego typu oznaczeń ani certyfikatów, również jeśli chodzi o ekologię (mają odznaczenie Carbon Conscious). Tu przeczytacie więcej o samej firmie i jej filozofii.

Wada: są tak mocno nawilżone, że przy wyciąganiu z opakowania aż się pienią. Bardzo mi to przeszkadzało, zwłaszcza przy wycieraniu pupy z kupy – chusteczki nie czyściły zabrudzonych powierzchni ciała, tylko rozmazywały zabrudzenie. Jeśli dziecku potrzeba nałożyć np. krem na odparzenia, po użyciu chusteczki Kunder by Nature należałoby poczekać, aż pupa wyschnie lub wytrzeć ją ręcznikiem.

jacksonreece_2

Podsumowanie

Wycieraki chwalę za skład, wygląda na to, że jest naprawdę bezpieczny. Nie podoba mi się jednak ich nadmierne nawilżenie – myślę jednak, że każdy powinien sam to ocenić. Mogłyby być także znacznie tańsze (w Wielkiej Brytanii kosztują około 2 funtów). Brawo za produkcję przyjazną planecie i biodegradowalność.

Może przeczytasz także:

Jaki ślad węglowy ma wojna?

Jaki ślad węglowy ma wojna?

Wojna ma ogromny ślad węglowy, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wątpliwości natomiast wzbudza
Simona Čechová, „Franciszek z kompostu”

„Franciszek z kompostu” – książka o dżdżownicy

„Franciszek z kompostu” to książka, którą... zawsze chciałam napisać sama. Simona Čechová, słowaczka autorka książek
Kubeczek menstruacyjny w szkole

Kubeczek menstruacyjny w szkole

Czy kubeczek menstruacyjny używany w szkole to dobry pomysł? Czy kubeczek jest przeznaczony dla tak

2 thoughts on “Wycieraki Kinder by Nature Natural – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge