Udane zdjęcia z wakacji

Wróciliśmy z wakacji – niezwykle udanych, zarówno pod względem pogody, jak i odpoczynku oraz zdrowego zmęczenia. Polskie morze i polskie góry, rowery, wycieczki, przyroda, spokój, rosnąca młodzież… Bilans zdecydowanie dodatni, choć kiedy zdecyduję się na podsumowanie naszych wyjazdów, w rubryce „nieeko” znajdzie się kilka przymusowych kompromisów… Ale o tym kiedy indziej.

Czas trochę rozruszać blog, który przez ostatni miesiąc działał na zwolnionych obrotach.

Nasz starszy syn bardzo lubi robić zdjęcia moją lustrzanką (ne puero gladium? He, he), jednak naszym zdaniem jest jeszcze za mały na własny aparat. Chyba że nie jest to Nikon, a… Lipton!

aparat_2

Ten prosty aparat – wystarczy rolka po papierze toaletowym i pudełko – jest jedną z moich ulubionych zabawek jednodniowych. Pomysł poznałam na zajęciach w Klubie Mam i Tatusiów na Bielanach – zapewniam, że cała grupa dzieci była zachwycona takim zrecyklingowanym aparatem. Wszelkie modyfikacje zależą tylko od wyobraźni… My mieliśmy wymienny obiektyw – drugi był długą rurą po ręczniku papierowym (ręczniki papierowe to jeden z tych kompromisów, które są mi solą w oku).

aparat_1

Nasz synek miał sporo uciechy z fotografowania najróżniejszych rzeczy, a także z ustawiania samowyzwalacza i pozowania do zdjęć. Ze zmiany obiektywu także, choć rura okazała się lepszą tubą niż zoomem. Ale przecież właśnie o to chodzi, żeby ważna była zabawa, nie zabawki!

A o zabawach i zabawkach napiszę jeszcze dużo, bo mieliśmy okazję przetestować różne ciekawe przedmioty.

Warszawiaków znowu zapraszam na zabawy recyklingowe – 7 września o 14:00 w parku Olszyna na skraju Bielan i Żoliborza. Wstęp wolny!

Może przeczytasz także:

Jak zrobić atrament z maków?

Zrób atrament z maku polnego

Jak zrobić atrament z maku polnego? Niech to będzie Wasze wakacyjne wyzwanie! To bardzo prosta
Las w słoiku

Las w słoiku: zrób go z dziećmi dla bliskich!

Las w słoiku chodził za mną od dawna - bardzo chciałam go zrobić i sprawdzić,
Zabawa w tytuły

Japońska pępowina w walizce: zabawa w tytuły

Mam na dziś propozycję: jest to zabawa w tytuły. Ile książek macie w domu? Być

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge