Kieszonkowy bidet – ekologiczny i higieniczny. Dla rowerzystek i nie tylko

O tym gadżecie można napisać z bardzo różnych punktów widzenia, choć w zasadzie używa się go w jednym celu. Przetestowałam go w czasie wyjazdu na Sycylię, traktując jako przedmiot typowo turystyczny. Myślę jednak, że sytuacji, kiedy potrzebujemy odświeżenia swojej pupy, jest tyle, ile miejsc, w które udajemy się za potrzebą „w terenie”. Czasem jest to publiczna toaleta, czasem krzaki, czasem wydma, a czasem wyłom skalny wysoko w górach…

Przenośny bidet – prysznic intymny

http://www.me-luna.eu/

bidet_2

Cena: około 40 zł

Gdzie kupić: Drogeria Ekologiczna (dostępny w kolorze morskim i różowym)

Jak używać

Bidet kieszonkowy to mała (8 cm), zakręcona rurka, wyglądająca trochę jak fajka, którą mocuje się w szyjce butelki. Pasuje do standardowych otworów (około 24 mm). Ma dwie uszczelki, dzięki czemu szczelnie wpasowuje się w szyjkę butelki.

Najłatwiej użyć z butelką o pojemności 0,5 l, którą napełniamy wodą. W przeciwieństwie do damskiej sikawki bidet wymaga pełnego obnażenia pupy i przyjęcia pozycji narciarskiej lub podobnej. Ściskamy butelkę – woda wytryskuje z bideciku, całe nasze zadanie polega na umiejętnym skierowaniu strumienia w odpowiednim kierunku. Najlepiej tak, żeby zużyta woda nie poleciała na butelkę.

bidet_1

Po użyciu całą instalację można zdemontować, schować, a w sprzyjających warunkach – umyć mydłem.

Wygodnie i dyskretnie

Montowanie i rozbrajanie bidetu trwa kilka sekund, a „fajeczka” zmieści się nawet w kieszeni spodni. Jeśli chcemy użyć instalacji w publicznej toalecie, nie wzbudzimy na pewno niczyjego zainteresowania. Na łonie natury potrzebujemy nieco więcej zachodu, no i zawsze może nas coś ugryźć w pośladki, ale pewnych spraw i tak nie załatwimy bez ich eksponowania.

Higienicznie

Jeśli opanujemy przyjmowanie wygodnej pozycji oraz kontrolowanie, żeby woda spływała np. do muszli klozetowej, a nie na podłogę ubikacji, kieszonkowy bidet sprawi, że w każdym miejscu odświeżymy się i wyczyścimy. Bez brudzenia rąk!

Dla rowerzystek (i nie tylko)

Idealne zastosowanie bidetu to oczywiście wypady turystyczne. Jako rowerzystka dobrze znam sytuacje, gdy po dłuższej jeździe moja zadnia część jest obtarta od siodełka. Nawet odpowiednie spodenki kolarskie nie chronią w pełni przed tym dyskomfortem. Kieszonkowy bidet może się przydać w momencie, kiedy my – aktywne dziewczyny ‒ chcemy odświeżyć okolice intymne w sposób szybki, higieniczny i bezproblemowy.

Dla dzieci

Jeszcze tego nie próbowałam, ale taki gadżet może być bardzo pomocny w momencie, gdy naszemu dziecku nagle zachce się grubszej sprawy np. w lesie, a my będziemy nieprzygotowani. W takich sytuacjach do podcierania można też użyć np. liści łopianu, ale one nie zawsze są pod ręką (zwłaszcza w lesie iglastym lub na wydmie).

Ekologicznie

Bidet użyty w okolicznościach przyrody w dużym stopniu ograniczy ilość odpadów, które zwykle produkuje się przy podcieraniu pupy. Zamiast kilku chusteczek higienicznych (które w warunkach naturalnych potrzebują aż 3 miesięcy, żeby ulec biodegradacji) zostawimy po sobie tylko tyle, ile musimy.

Przenośny bidet jest oczywiście wielorazowy.

bidet_0

Wady

Nie ma produktów idealnych, ale wady bidetu wymieniam jedynie z obowiązku opisania wszystkich jego aspektów. Jest wykonany z tworzywa sztucznego, nie jest biodegradowalny. Nie jest produkowany w Polsce (o ile zrozumiałam, jest produkowany albo w Niemczech, albo w Kanadzie – na opakowaniu i na stronie WWW Me Luna nie ma na ten temat jasnej informacji).

Jest jeszcze minus w postaci noszenia ze sobą wody w osobnej butelce (mam wątpliwości, czy do okolic intymnych powinno używać się tej samej wody, którą wcześniej piłyśmy. Być może w wypadku panów nie ma to tak dużego znaczenia). Tam, gdzie woda jest trudno dostępna, trzeba ocenić, na ile nasz zadni komfort jest ważniejszy od zaspokajania pragnienia.

Podsumowanie

Kolejny ciekawy ekogadżet do kolekcji. Może sprawdzić się w podróży, podczas wypraw np. rowerowych, wymaga jednak noszenia ze sobą butelki (czasem wypełnionej wodą).

Może przeczytasz także:

Jaki ślad węglowy ma wojna?

Jaki ślad węglowy ma wojna?

Wojna ma ogromny ślad węglowy, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wątpliwości natomiast wzbudza
Simona Čechová, „Franciszek z kompostu”

„Franciszek z kompostu” – książka o dżdżownicy

„Franciszek z kompostu” to książka, którą... zawsze chciałam napisać sama. Simona Čechová, słowaczka autorka książek
Kubeczek menstruacyjny w szkole

Kubeczek menstruacyjny w szkole

Czy kubeczek menstruacyjny używany w szkole to dobry pomysł? Czy kubeczek jest przeznaczony dla tak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge