Ekochińczyk z tego, co pod ręką

Uciekliśmy na kilka dni w góry, a tam – niestety – brzydka pogoda, wróg wycieczek pieszych i rowerowych. Co najlepiej sprawdza się w deszczowe dni? Oczywiście gry planszowe.

chinczyk1

Nasz starszy syn bardzo lubi chińczyka oraz superfarmera. Farmera wzięliśmy ze sobą, ale chińczyka postanowiliśmy zrobić na miejscu. Z tego, co będzie pod ręką (tylko kostkę mieliśmy fabryczną, bo wykonanie dobrej kostki wymaga czasu i precyzji, może jednak kiedyś się skusimy…).

Za planszę posłużyła koperta kurierska (akurat coś zamawialiśmy i się trafiła). Na kopercie narysowałam pola, domki itp. – liczbę pól właściwie wymyśliłam, narysowałam trochę krzywo, ale grało się bardzo dobrze. Czym? Kamykami z potoku, na których  narysowaliśmy kolorowe kropki.

chinczyk2

Kredki są specjalne, woskowe, firmy Stockmar. Można je kupić na przykład w Krainie EkoZabawek albo u Myszki Agaty. Polecamy je jako naturalne, ekologiczne i bezpieczne (weganie jednak nie będą ich używać). Mają intensywne kolory i dobrze pokrywają różne powierzchnie. Do tego ładnie pachną!

chinczyk

Granie we własnego chińczyka okazało się jeszcze większą przyjemnością niż zwykle. Gdy włączy się dzieci w proces powstawania gry (J. szukał kamyków, dobierał je i kolorował), mają z niej dodatkową uciechę. A ja się cieszyłam, że chińczyk powstał z ekologicznych materiałów.

Przed nami zadanie: własny superfarmer!

A jakie są Wasze ulubione gry planszowe? Czy da się je wykonać samemu?

Może przeczytasz także:

Jak zrobić atrament z maków?

Zrób atrament z maku polnego

Jak zrobić atrament z maku polnego? Niech to będzie Wasze wakacyjne wyzwanie! To bardzo prosta
Las w słoiku

Las w słoiku: zrób go z dziećmi dla bliskich!

Las w słoiku chodził za mną od dawna - bardzo chciałam go zrobić i sprawdzić,
Zabawa w tytuły

Japońska pępowina w walizce: zabawa w tytuły

Mam na dziś propozycję: jest to zabawa w tytuły. Ile książek macie w domu? Być

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge