Tydzień inny niż wszystkie?

Zapisaliśmy się do eksperymentu Tydzień inny niż wszystkie, który trwa od 5 do 11 maja 2013 roku. Otrzymaliśmy w PDF-ie przewodnik po eksperymencie, w którym dzień po dniu opisano zadania, wskazówki i porady, jak być bardziej ekologicznym od samego siebie… Na zachętę organizatorzy pytają nas:

Czy chcesz zaoszczędzić pieniądze? Stracić zbędne kilogramy? Mieć więcej wolnego czasu? Żyć zdrowo i radośnie?

Oczywiście, że chcemy zaoszczędzić pieniądze.

Zbędnych kilogramów nie mamy.

Czy mamy wolny czas? Trudne pytanie: co to jest czas wolny…

Żyć zdrowo i radośnie – pewnie, że chcemy.

Na początku zmierzyłam mój ślad węglowy – niestety, kalkulator jest bardzo ogólny. Wynik – 8,5 tony dwutlenku węgla rocznie – powinien mnie zadowolić, ponieważ jest niższy niż przeciętna. Nie jest to jednak mój ślad węglowy, tylko mojego mieszkania, mojej rodziny itp. Gdyby policzyć ślad węglowy każdego członka rodziny, osobno mieszkania i urządzeń, których używamy, zsumować i podzielić przez cztery, na pewno byłby niższy, a moim zdaniem właśnie taka liczba byłaby miarodajna.

Przejrzałam cały przewodnik i mam już kilkanaście uwag – myślę jednak, że będę je opisywać na bieżąco. A przede wszystkim… coś czuję, że ten tydzień nie będzie inny niż wszystkie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge