O blogu, czyli po co i dlaczego

Blog powstał z wewnętrznej potrzeby dzielenia się doświadczeniem zdobytym w trudnych warunkach: moje dzieci i mój mąż są alergikami. Z mojego rozeznania wynika, że tak zwykle zaczyna się przygoda z ekologią, kiedy pojawia się potomstwo i nagle okazuje się, że niekoniecznie służy mu to, co my uważamy za normalne jedzenie.

por2

U nas tak naprawdę zaczęło się wcześniej, ale powoli. Segregowanie śmieci, jeżdżenie rowerem, niewyrzucanie jedzenia, oszczędzanie prądu i wody – mój mąż nauczył mnie wielu zachowań, które niejako przy okazji są ekologiczne, a służą przede wszystkim nam. Potem role się odwróciły i teraz ja wprowadziłam do naszego domu ekoterror.

Chcę się z Wami podzielić moimi przemyśleniami na temat ekologii w praktyce. Z jednej strony dążę do ideału, z drugiej strony mam świadomość, że cel jest nieosiągalny. Jednak jest dla mnie dużą satysfakcją poszerzanie wiedzy i doskonalenie moich umiejętności w zakresie nieszkodzenia sobie i całej planecie.

Na tym blogu znajdziecie porady dotyczące wszystkiego, co w życiu mojej rodziny łączy się z działaniem dla natury. Znajdą się tu również przepisy na potrawy, które gotuję z myślą o moich synkach. A także recenzje książek, artykułów, opinie na temat aktualnych wydarzeń, może nieco historii, ciekawostki… i dużo, dużo wskazówek, przetestowanych i okraszonych zdjęciami.

Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge